معرفی کتاب نوپای ناب نوشته اریک ریز


معرفی کتاب نوپای ناب نوشته اریک ریز

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۸

تعداد بازدید : ۴۲۷

نویسنده : محمدجوادآقایی

کتاب نوپای ناب -The Lean Startup- توسط سید علی فاطمی خوراسگانی و محمدجواد احمدپور ترجمه شده است.

این کتاب پرفروش ترین کتاب آمازون در سال 2013 در حوزه کارآفرینی است و یک رویکرد نو برای راه اندازی کسب وکار ارائه می کند. اریک ریز معتقد است رویکرد کنونی راه اندازی کسب وکار مناسب نیست و موجب از بین رفتن منابع زیادی می شود.

یک کسب وکار موفق تنها نتیجه ی یک ایده ی عالی نیست. یک کسب وکار بادوام صرفاً با یک تیم عالی به دست نمی آید. کسب وکارها هستند تا یاد بگیرند.

کسب وکارها هستند تا مدام امتحان کنند. منظور بی برنامگی نیست بلکه کسب وکارها بایستی هر چه سریع تر فرضیات خود را در میدان عمل و در برابرمشتریان واقعی تست کنند و سعی کنند هر چه سریع تر با بازخوردی که می گیرند به یادگیری برسند. اگر متوجه شوند که فرضیات آن ها صحیح نیست مسیرحرکت خود را تغییر دهند و اصطلاحاً چرخش کنند.

اریک ریز در این کتاب رویکرد مرسوم به کارآفرینی را به چالش کشیده و ادعا کرده است که رویه سنتی موجب اتلاف وقت و منابع آدم ها در فرآیند کارآفرینی می شود. رویه سنتی منجر می شود نرخ شکست کسب وکارهای نوپا بالاتر رود و باید برای آن قضیه فکری کرد. این کتاب یک کتاب عملیاتی و برگرفته ازصنعت است. آموزه های این کتاب در کسب وکارهای گوناگون که در متن کتاب به آن ها اشاره شده امتحان گردیده است.

چه کسی کتاب نوپای ناب , the lean startup را باید مطالعه کند؟

چه یک فرد با تجربه در زمینه استارتاپ ها باشید و چه یک تازه کار، کارآفرینان در تمام پروسه یادگیری خود نیاز دارند تا دانش خود را در تمام سطوح راهبری و مدیریتی افزایش دهند. در این همین راستا بسیاری از کارآفرینان با تجربه و به نام در دنیا، کتاب های بسیاری نوشته اند کتاب معرفی شده در این دسته می باشد. راهنمایی های این کتاب می تواند به کارآفرینان و مدیران در ایجاد کسب وکارهای پایدار و محصولات جدید موفق کمک کند.

کتاب نوپای ناب the lean startup در مورد چیست؟

نوپای ناب یک رویکرد علمی برای خلق و مدیریت کسب وکارهای نوپا و عرضه ی سریع تر محصول مناسب است. روش نوپای ناب آموزش می دهد چگونه یک کسب وکار نوپا را همانند یک خودرو به پیش ببریم- چگونه هدایت کنیم، چه موقع بچرخیم و چه موقع در مسیر خود ثبات داشته باشیم- و چگونه یک کسب وکار را با حداکثر شتاب رشد دهیم. نوپای ناب یک رویکرد اصولی برای توسعه ی محصول جدید است.

چگونه کارآفرینان امروز از نوآوری مستمر استفاده می کنند تا شرکت های موفق ایجاد کنند. اریک رایز، کارآفرین، نویسنده و مدرس سرشناس مدرسه کسب و کارهای هاروارد از چهره های برجسته حوزه فناوری است. در قسمتی از کتاب می خوانیم که اکثر استارتاپ ها شکست می خورند ولی بسیاری از این شکست ها قابل پیشگیری است. نوپای ناب رویکردی انقلابی برای ساخت شرکت ها و محصولات جدید است. وی در این کتاب استارتاپ را به عنوان سازمانی که خود را وقف ساخت چیزی جدید در شرایط عدم قطعیت می کند تعریف کرده و در ادامه می نویسد:

چیزی که تمام کارآفرینان موفق در دنیا به صورت مشترک دارند، وارد شدن به محیطی مه آلود و کشف مسیر موفقیت برای ساخت کسب و کارهای پایدار است.

چرا باید کتاب نوپای ناب , the lean startup را مطالعه کرد؟

نوپای ناب به شما یاد می دهد که به جای تلف کردن وقت خود برای ساخت برنامه های کسب و کار پیچیده به تست چشم انداز خود به صورت مستمر بپردازند و خود را با شرایط تطبیق دهید قبل از آنکه دیر شده باشد.

اطلاعات کتاب
کتاب نوپای ناب
نويسنده: اریک ریز
ترجمه: محمدجواداحمدپور- سید علی فاطمی خوراسگانی
انتشارات: پندار پارس
تعداد صفحات: 260

#معرفی کتاب #معرفی کتاب نوپای ناب #معرفی آثار اریک ریز #کتاب نوپای ناب #معرفی کتاب در زمینه کسب وکار نوپا

ارسال نظر برای «معرفی کتاب نوپای ناب نوشته اریک ریز »