«روانشناسی تبلیغات» منتشر شد


«روانشناسی تبلیغات» منتشر شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۰۶

تعداد بازدید: ۶۴۵

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش یارکتاب به نقل از پایگاه خبری سوره مهر، این اثر نخستین کتابی است که یافته های روان شناختی مربوط به تأثیر تبلیغات را به نحوی جامع و مطابق با آخرین پیشرفت های روز بررسی کرده و در بستر پیشرفت های اخیر حوزه های روانشناسیِ مصرف کننده و روانشناسی اجتماعی دربارة این پژوهش ها به گفت وگو می نشیند. همچنین این کتاب به بحث دربارة نتایج مطالعات کلاسیک و معاصر می پردازد و آن را با زبانی ساده و قابل فهم ارائه می کند.

در انتهای کتاب، فهرستی از مفاهیمی که بارها در متن به کاررفته، آورده شده است. این واژه ها به درک بهتر دانشجویان از مطالب کمک بسیاری می کند کتاب روانشناسی تبلیغات علاوه بر اینکه اثری منحصربه فرد و ارزشمند برای دانشجویان دوره فوق لیسانس، فارغ التحصیلان، پژوهشگران و استادان رشته های روانشناسی اجتماعی، بازاریابی و ارتباطات است، مرجعی کاربردی برای متخصصان و فعالان حرفة تبلیغات به شمار می رود.

باب ام. فنیس پروفسور رشتة رفتار مصرف کننده در دانشکدة تبلیغات دانشگاه گرانینگن هلند

علایق پژوهشی او شامل ترغیب مصرف کننده، فرایندهای تأثیر اجتماعی و مجموعه نیروهای مؤثر در رفتار غیرارادی مصرف کننده است. او در پژوهش هایش بر موضوعاتی نظیر اثربخشی تکنیک های بازاریابی و فروش، اثرات تبلیغات و تأثیرات ناخودآگاه آن در پیگیری هدف در مصرف کننده و رفتار خرید تمرکز دارد.

ولفگانگ اشتروب پروفسور روانشناسی اجتماعی در دانشگاه اوترخت)

او رئیس سابق انجمن روانشناسی اجتماعی اروپا، عضو انجمن های روانشناسی متعدد )BPS, APS( و همکار سردبیر)مایلز هیوستون ( مجلة اروپایی روانشناسی اجتماعی است. از علایق اصلی پژوهشی اشتروب بررسی استراتژی های تغییر رفتار و نگرش است، که مقالات بسیاری را نیز دراین باره منتشر کرده است.

فرانک آر کاردس، دانشکدة بازرگانی دانشگاه سینسیناتی امریکا

این کتاب بسیار خوب پرداخته و نوشته شده است. نویسندگان به نحوی برجسته و چشمگیر مطالب پیچیدة این کتاب را توضیح داده اند؛ طوری که دانشجویان و فارغ التحصیلان می توانند به راحتی آن را درک و به آن توجه کنند. این کتاب کامل و بر پایه ای علمی استوار است و دقیق ترین و پیشرفته ترین خلاصه را از مجموعه فرایندهای روان شناختی مؤثر در اثربخشی تبلیغات ارائه می کند.

پیتر ورلگ، دانشکده مدیریت روتردام، دانشگاه اراسموس هلند

این کتابِ پژوهشیِ تأثیرگذار و دقیق مروری است بر آثار نوشته شدة دانشگاهی دربارة روانشناسیِ گرایش ها و تغییر گرایش ها، که بر تبلیغات و رفتار مصرف کننده تأکید کرده است. این کتاب منبع کاملی از تحقیقات است که من از خواندن آن، مطالب بسیاری آموختم و لذت بردم.

دینا بیسدی از دانشکده کینگز لندن، مجلة روانشناسی اجتماعی

این کتاب برای استادان، دانشجویان و فعالان حوزه های تبلیغات و مطالعات بازرگانی و نیز حوزه های عمومی تری مانند شکل گیری نگرش و تغییر نگرش، مرجعی است جامع، ارزشمند و درعین حال خواندنی.

دبرا مرسکین از دانشگاه اورگون امریکا در مجلة نقد روانشناسی

روانشناسی تبلیغات منبعی است غنی از دیدگاه های روش شناسی، نظریه ها و تحقیقاتی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان حوزه های روانشناسیِ مصرف کننده، استراتژی ارتقا و ترفیع، بازاریابی یکپارچه و تبلیغات و نیز سایر رشته ها چون بازرگانی و ارتباطات، که بسیار جالب و دسترس پذیر است. این کتاب ابزاری است مفید برای فعالان حیطه هایی چون تبلیغات، سلامت عمومی و ارتباطات سیاسی، که از کتاب روانشناسی دیل اسکات استفاده می کنند.

#مجلة نقد روانشناسی #مجلة روانشناسی اجتماعی #یافته‌های روان‌شناختی مربوط به تأثیر تبلیغات را به نحوی جامع
می پسندم (۸) نمی پسندم (۰)

نظرات کاربران

سلام عالی بود
۴۰

ارسال نظر برای ««روانشناسی تبلیغات» منتشر شد»