کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد


کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۲۵

تعداد بازدید: ۱۶۳

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

معرفی کتاب نیمه تاریک وجود؛ اثری تأثیرگذار از دبی فورد

همه ٔ ما ویژگی ها و صفت هایی داریم که به آنها بسیار مفتخر یا شهره ایم. آیا می دانید این ویژگی ها از کجا در درون ما ریشه دوانده اند؟ و چرا برخی صفت ها را بیشتر بروز می دهیم و سراغ بقیه نمی رویم؟ دبی فورد ماهرانه و مرحله به مرحله ما را به لایه های درونی مان که خیلی وقت است سراغ شان نرفته ایم

دربارهٔ کتاب نیمه تاریک وجود

یونگ می گوید: «هیچ کس با تصور نور به نور حقیقت نمی رسد، ولی به کمک شناخت تاریکی ها می توان به روشنایی حقیقت دست یافت.»

کتاب نیمه تاریک وجود ما را در پیداکردن راه و روش زندگی و استقبال از تاریکی های درون مان راهنمایی می کند. شاید برای تان سؤال باشد که سایه چیست؟ و چگونه به وجود می آید؟ سایه کوله باری نامرئی است که ما آن را حمل می کنیم و همچنان که بزرگ می شویم، تمام جنبه هایی را که برای ما ، دوستان و خویشاوندان مان قابل پذیرش نیستند، در آن جای می دهیم. رابرت بلای (نویسنده) معتقد است که ما در چند دهه ٔ اول زندگی مان این کوله را پر می کنیم و در بقیهٔ عمر تلاش می کنیم که هر آنچه را در کوله مان گذاشته ایم، برای سبک تر کردن بار خود از آن بیرون بریزیم.

دبی فورد می گوید ما هموراه درباره ٔ آنچه سایهٔ درون ماست و قصد مخفی کردنش را داریم، فرافکنی می کنیم و به دیگران نسبت می دهیم. او همچنین می گوید کشف سایه ها علاوه بر آرامشی که برای مان در پی دارد، ما را از قضاوت کردن دیگران هم باز می دارد، چون می دانیم هر آنچه به دیگران نسبت می دهیم در درون خود ما هم هست.

دبی فورد به زیبایی توضیح می دهد که جهان درون ما مانند هولگرام روی یک کارت اعتباری است که در واقع یک تصویر سه بعدی است و ویژگی منحصربه فرد آن، این است که هر قطعه از آن را که بخراشیم همان تصویر کلی هولوگرام در آن رویت می شود و این یعنی جهان ما تصویری از جهان کل است. این مثال چه چیزی در دل خود دارد؟ در واقع نویسنده قصد دارد به این نکته برسد: «وقتی درک کنید که هر آنچه در دیگران وجود دارد در درون شما هم هست، تمام دنیای شما تغییر می کند. هدف ما در این کتاب پیداکردن و روبه رو شدن با تمام مواردی است که در دیگران دوست داریم یا نفرت داریم. وقتی این ویژگی های انکارشده را احیا کنیم، دری به دنیای درون مان باز کرده ایم. وقتی با خودمان آشتی کنیم، با دنیای مان آشتی می کنیم.»

نویسنده بعد از آنکه درک روشنی از جهان درون مان به ما می دهد، کمک می کند تا آنچه را سال هاست مخفی کرده ایم از گنجینه ٔ وجودمان بیرون بکشیم. دبی فورد باور دارد که یافتن سایه های وجودمان نوعی پذیرش است که باعث می شود مشکلاتمان را شناسایی کنیم و برای همیشه از آنها رها شویم. نویسنده در این باره می گوید: به محض اینکه با سایه های زندگی تان روبه رو شوید و آن را بشناسید، شفا از راه می رسد و از پس آن عشق وارد می شود. همان طور که دیپاک چوپرا می گوید: «در وجود هر انسانی یک الهه یا خدا در حال رشد است که فقط یک آرزو دارد؛ می خواهد متولد شود.»

کتاب نیمه تاریک وجود یک کتاب انگیزشی نیست بلکه یک کتاب آموزشی در زمینه ٔ روانکاوی است که دبی فورد بسیار هنرمندانه دنیای درون انسان را توصیف می کند و می گوید جهان درونی هرکس چگونه است، او معتقد است درون هر انسانی نمونه ای از جهان بیرونی اوست.

  • عنوان: نیمه تاریک وجود (the dark side of the light chasers)
  • نویسنده: دبی فورد (Debbie Ford)
  • تعداد صفحات: ۲۴۰

#معرفی کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد #دانلود کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد #نسخه الکترونیکی کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد»