کتاب مردان مریخی زنان ونوسی اثر جان گری


کتاب مردان مریخی زنان ونوسی اثر جان گری

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۲۶

تعداد بازدید: ۱۳۳

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

درباره ی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی

وقتی برای اولین بار عنوان کتاب «مردان مریخی زنان ونوسی» به چشمم خورد، فکر کردم با یک داستان تخیلی درباره ی اسطوره های تاریخی طرفم! اما پرواضح است که اشتباه می کردم! موضوع این کتاب هیچ ربطی به اسم عجیب وغریبش ندارد! وجه تسمیه کتاب با عنوان عجیبش هم این است که نویسنده معتقد است گویی مردان از مریخ و زنان از زهره آمده اند، اما به مرور فراموش کرده اند که از کجا آمده اند و چرا در کنار هم زندگی می کنند و نقطه ی آغاز اختلافات اینجاست. «جان گری» در این کتاب، به بررسی تفاوت های میان زنان و مردان پرداخته است و سعی می کند به خواننده نشان بدهد که زنان و مردان با وجود این تفاوت ها هم می توانند در کنار هم زندگی زناشویی موفق، مسالمت آمیز و عاشقانه ای داشته باشند. «بی سیاستی همسران و ضعف مهارت های ارتباطی که اینها ناشی از بی توجهی به تفاوت های زن و مرد، عدم تسلط به مهارت های گفت وگو و نیز ناهم خوانی های فرهنگی و … از دلایل اختلاف بین آنهاست و اینکه زن و مردی که نخست زندگی را با عشق شروع می کنند، بعد برای نگه داشتن شرایط مطلوب و گرمای خانواده، مهارت کافی را ندارند.»

این کتاب در حوزه ی کتاب های روان شناسی عامه پسند جای می گیرد و دغدغه ی نویسنده در آن، بهبود روابط زناشویی همسران است. شما در این کتاب با مهارت هایی آشنا می شوید که می توانند در درک تفاوت های شما با همسرتان کمک کنند و قرار است یاد بگیرید که چگونه با این تفاوت ها کنار بیایید تا زندگی مسالمت آمیز و عاشقانه ای داشته باشید: «مردان به غار خود می روند و زنان حرف می زنند: مردها وقتی ناراحت می شوند در خود فرو می روند و به تنهایی احتیاج دارند، پاپیچ آنها نشوید. زن ها وقتی ناراحتند دوست دارند صحبت کنند، به حرف هایشان گوش کنید و درمورد بحثی که مطرح می کنند از آنها سؤال کنید تا بدانند که به موضوع علاقه مند هستید. بهترین کار برای خانم ها این است که به آنها توجه کنید، ابراز عشق کنید و برایشان هدیه بگیرید.

برای آقایان بهترین کار این است که از آنها قدردانی کنید و نشان بدهید که مایه ی افتخار شما هستند. چگونه از مشاجره بپرهیزیم: مشاجره با بحث فرق دارد. معمولا زنی ناراحت است به صورت نامناسبی ناراحتیش را بیان می کند، مرد که فکر می کند قدرش را نمی دانند، واکنش نشان می دهد و زن عذرخواهی می کند و ناراحتی اصلا از بین نمی رود. با آرامش دلیل ناراحتی تان را بیان کنید و با آرامش به ناراحتی خانم گوش بدهید.» جان گری اعتقاد دارد که درک تفاوت ها و اساسا درک این مسئله که زنان و مردان به طور فطری با یکدیگر متفاوت هستند؛ بزرگ ترین قدم برای داشتن روابط سالم و دوستانه میان زوج هاست. پس در قدم اول باید یاد بگیرید که قرار نیست همسرتان، مثل شما رفتار کند، فکر کند و عکس العمل نشان بدهد. اگر همین قدم را محکم بردارید، بیشتر مشکلات شما با همسرتان برطرف خواهند شد.

  • عنوان کتاب: مردان مریخی زنان ونوسی
  • عنوان کتاب به زبان اصلی: men are from Mars, women are from Venus
  • نویسنده: جان گری (John Gray)
  • سال انتشار: ۱۹۹۲
#معرفی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی اثر جان گری #دانلود کتاب مردان مریخی زنان ونوسی اثر جان گری #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی اثر جان گری #نسخه الکترونیکی کتاب مردان مریخی زنان ونوسی اثر جان گری
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب مردان مریخی زنان ونوسی اثر جان گری»