کتاب دیوان حافظ اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی انتشارات پارمیس


کتاب دیوان حافظ اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی انتشارات پارمیس

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۲۶

تعداد بازدید: ۱۱۱

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

معرفی کتاب دیوان خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی اثر حافظ

در کتاب دیوان خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی، مجموعه کامل اشعار و غزلیات حافظ آمده است. غزل حافظ، هم دارای سطوح عاشقانه چون غزل سعدی است، هم دارای سطوح عارفانه چون غزل عطار و مولانا و عراقی و هم از سوی دیگر وظیفه اصلی قصیده را که مدح است بر دوش دارد. از این رو شعر حافظ نماینده هر سه جریان عمده شعری قبل از اوست و قهرمان شعر او، هم معبود و هم معشوق و هم ممدوح است. شعر حافظ در محور عمودی، بیشتر دنیوی و عاشقانه یا مدحی است و مضامین مختلف از جمله عرفان در محورهای لفظی است و کسانی که شعر او را عرفانی می دانند به محور افقی توجه دارند، یعنی ابیات او را مستقل می پندارند.

خواجه شمس ُالدّینْ محمّدِ بن بهاءُالدّینْ محمّدْ حافظِ شیرازی (زادهٔ ۷۲۷ هجری قمری – درگذشتهٔ ۷۹۲ هجری قمری در شیراز)، نامدار به لِسان ُالْغِیْب، تَرجُمانُ الْاَسرار، لِسان ُالْعُرَفا و ناظِم ُالاُولیاء، شاعر سدهٔ هشتم هجری ایران است. بیش تر شعرهای او غزل هستند که به غزلیات شهرت دارند. گرایش حافظ به شیوهٔ سخن پردازی خواجوی کرمانی و شباهت شیوهٔ سخنش با او مشهور است. او از مهم ترین اثرگذاران بر شاعران پس از خود شناخته می شود.

  • قطع:جیبی
  • نوع جلد:چرم مصنوعی
  • مناسب برای:تمامی گروه های سنی
  • زبان: فارسی/انگلیسی/فرانسوی/آلمانی
  • تعداد صفحات: 608

#معرفی کتاب دیوان حافظ اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی انتشارات پارمیس #دانلود کتاب دیوان حافظ اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی انتشارات پارمیس #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب دیوان حافظ اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی انتشارات پارمیس #نسخه الکترونیکی کتاب دیوان حافظ اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی انتشارات پارمیس
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب دیوان حافظ اثر شمس الدین محمد حافظ شیرازی انتشارات پارمیس»