معرفی کتاب کفش باز خاطرات خالق نایکی نوشته فیل نایت


معرفی کتاب کفش باز  خاطرات خالق نایکی نوشته فیل نایت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۷

تعداد بازدید : ۲۱۳

نویسنده : reza75

داستان برمی­گشت به یکی از آخرین کلاس هایم؛ سمیناری درباره ی کارآفرینی. یک مقاله ی تحقیقاتی درباره ی کفش نوشته بودم، و از یک تکلیف معمولی به یک وسواس تمام عیار تبدیل شده بود. به عنوان دونده، یک چیزهایی درباره ی کفش های دو می دانستم. به عنوان متخصص کسب و کار، می دانستم دوربین های ژاپنی شکاف عمیقی در بازار دوربین به وجود آورده اند، که زمانی در تسلط و سیطره ی آلمانی ها بود. بنابراین، در مقاله ام نوشته بودم کفش های دو ژاپنی نیز می توانند تأثیر مشابهی بر جا بگذارند. این ایده توجهم را جلب کرده بود، سپس الهام­بخش شده بود و مرا اسیر خود کرده بود. این ایده روشن، ساده و در عین حال، عظیم به نظر می رسید. هفته­ها روی آن مقاله کار کرده بودم. در کتابخانه هر چه درباره ی صادرات و واردات و تأسیس شرکت پیدا می­کردم را با ولعی مثال زدنی می خواندم. در نهایت، با لحنی کاملاً رسمی مقاله ام را مقابل همکلاسی­هایی که مثل همیشه بی حوصله بودند ارائه دادم. حتی یک نفر هم چیزی نپرسید. آن ها با آه­های جانکاه و نگاه­های تهی از آن همه عشق و هیجان استقبال کرده بودند. استاد معتقد بود ایده ی دیوانه وارم ایده ی خوبی است، برای همین به من نمره ی الف داد.

درباره نویسنده

فیلیپ همپسون نایت یا فیل نایت (به انگلیسی: Philip "Phil" Hampson Knight) (زادهٔ ۲۴ فوریهٔ ۱۹۳۸) کارگزار بزرگ و بشردوست آمریکایی است. او که اهل ایالت اورگن است، یکی از بنیان گذاران و رئیس بازنشستهٔ شرکت نایکی است. وی پیشتر رئیس و مدیرعامل این شرکت بود. در ژانویه سال 2018 نایت فوربز به عنوان نفر 28 از بین ثروتمندترین افراد جهان رتبه بندی شد و ارزش خالص ان 30 میلیارد دلار بود او همچنین مالک شرکت فیلم سازی motion laika می باشد نایت فارغ التحصیل دانشگاه اورگان (university of oregon) و دانشکده ی بازرگانی استنفورد (stanfordGSB) است . وی در دانشگاه اورگان با بیل بورمن کار میکرد و با همکاری او نایک را همراهی می کرد .

اطلاعات کتاب:

کفش باز خاطرات خالق نایکی

نویسنده : فیل نایت

مترجم : سید سعید کلاتی

ناشر: نشر هیرمند

تعداد صفحات : ۳۷۴ صفحه

شابک: 978-964-408-449-2

#معرفی کتاب #معرفی کتاب کفش باز خاطرات خالق نایکی #معرفی آثار فیل نایت #درباره کتاب کفش‌باز خاطرات خالق نایکی نوشته فیل نایت #معرفی کتاب کفش‌باز خاطرات خالق نایکی نوشته فیل نایت #انتشارات هیرمند #معرفی آثار ترجمه شده سید سعید کلاتی

ارسال نظر برای «معرفی کتاب کفش باز خاطرات خالق نایکی نوشته فیل نایت»