معرفی کتاب ابر طبقه(نخبگان قدرت جهانی و جهانی که می‌سازند) نوشته دیوید راتکاف ترجمه احمد عزیزی


معرفی کتاب ابر طبقه(نخبگان قدرت جهانی و جهانی که می‌سازند) نوشته دیوید راتکاف ترجمه احمد عزیزی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۱

تعداد بازدید : ۲۶۱

نویسنده : reza75

ابرطبقه کتابی است درباره قدرت و تراکم آن در دستان شماری اندک در جهان. آنان چه کسانی هستند، چه شباهت هایی با نخبگان پیشین، و چه تفاوت هایی با بقیه ما دارند؟ فراتر از آن، درباره اثرات ژرف این گروه بر حیات ما و دوران ما است. سنجش کمّی قدرت البته دشوار است. منشاء قدرت غالباً ثروت است. جاه و مقام انسان ها معمولاً به قدرت مبدل می شود. زور شاید باستانی ترین منبع قدرت باشد. قدرت اما زمینه های نرم تری چون فکر و توان پیوند با دیگران نیز دارد. از آن رو که سنجه ای مشخص و مقبول همگان وجود ندارد، داوری ذهنی در این حوزه تاحدی گریزناپذیر است. تمیز این که چه کسانی قدرتمندند، و چه کسانی نیستند، از این جهت دشوار است که برخی از بانفوذترین اشخاص در میانمان معمولاً بر قدرتشان سرپوش می گذارند؛ یا به ندرت آن را به کار می گیرند. افزون بر آن، تنها شماری معدود قدرتی جهانی دارند، که خود موضوع این کتاب است. بسیاری از کسانی که معمولاً قدرتمندشان می پنداریم در مقیاس جهانی تأثیری بسیار ناچیز دارند و اهمیت شان، با همه ابهتی که ممکن است داشته باشند، تنها محلی یا ملی است.

درباره نویسنده

احمد عزیزی (زادهٔ ۴ دی ۱۳۳۷، کرمانشاه – درگذشتهٔ ۱۶ اسفند ۱۳۹۵، کرمانشاه) شاعر معاصر ایرانی و ارائه دهندهٔ سبک جدید مثنوی بود که در زمینهٔ شعر آیینی و انقلاب با درونمایه ای عرفانی فعال بود. وی ۹ سال پایان عمر را با بیماری، در حالت اغما به سر می برد.

مشخصات کتاب

ابر طبقه(نخبگان قدرت جهانی و جهانی که می سازند)

نویسنده : دیوید راتکاف

مترجم : احمد عزیزی

ناشر: انتشارات کویر

تعداد صفحات : ۳۷۴ صفحه

شابک: 978-964-214-024-4

#کتاب ابر طبقه(نخبگان قدرت جهانی و جهانی که می‌سازند) نوشته دیوید راتکاف ترجمه احمد عزیزی #معرفی کتاب #درباره کتاب ابر طبقه(نخبگان قدرت جهانی و جهانی که می‌سازند) نوشته دیوید راتکاف ترجمه احمد عزیزی #معرفی کتاب ابر طبقه(نخبگان قدرت جهانی و جهانی که می‌سازند) نوشته دیوید راتکاف ترجمه احمد عزیزی #انتشارات کویر

ارسال نظر برای «معرفی کتاب ابر طبقه(نخبگان قدرت جهانی و جهانی که می‌سازند) نوشته دیوید راتکاف ترجمه احمد عزیزی»