معرفی کتاب واکسیناسیون روانی کودک اثر حسام فیروزی


معرفی کتاب واکسیناسیون روانی کودک اثر حسام فیروزی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۶/۲۵

تعداد بازدید: ۴۴۳

ثبت کننده: متین تنابنده

کتاب واکسیناسیون روانی کودک – پدر و مادری صنعتگری نیست، باغبانی است!
کودکیِ نامناسب و روابط معیوب والدین و کودک خاستگاه بسیاری از آسیب های روانی است. بنابراین برای جلوگیری از این صدمات روانی، آموزش والدین مهمترین اقدامی است که باید صورت پذیرد.
این حقیقتی است تلخ، که مادران و پدران ناآگاه به اصول پرورش کودک، از والدین آگاه در این زمینه برای فرزندان خود کمتر فداکاری نمی کنند، بلکه نیروی عظیمی صرف تردید، ندانم کاری، احساس گناه و درگیری و کنترل و احساس ناتوانی در رابطه با فرزندشان می شود. در واقع آموزش نه تنها باری به دوش آن ها اضافه نخواهد کرد، بلکه باعث جلوگبری از هرز رفتن نیروی آن ها خواهد شد.
کودکان شبیه هسته ی هلو که برنامه ریزی شده و باید به درخت هلو تبدیل شود، از قبل برنامه ریزی شده اند. آن ها دنباله ی ما یا تکمیل کننده ی راه ما نیستند و یا برای رسیدن به آرزوهایی که ما به آن ها نرسیده ایم به این دنیا نیامده اند.

در توضیح پشت جلد کتاب آمده است: «امروزه وقتی ما صاحب فرزندی می شویم بدون اینکه کوچک ترین اطلاعی از کلیدهای تربیتی او داشته باشیم، به روش آزمون و خطا، تربیت کودک را شروع کنیم و در اصل کلیدهای رفتاری آن را آن قدر دست کاری می کنیم تا به آن تسلط یابیم. غافل از اینکه تسلط آن هم به هر شیوه ای تمام ساختار روانی کودک را در هم شکسته و از او هر چیز خواهد ساخت جز انسانی با روان سالم. ما ناخواسته میراث شومی از گذشتگان را به ارث برده ایم. متاسفانه این میراث شوم سبب شد تا ما و نسل های قبل از ما، درد و رنج های طاقت فرسایی را تجربه کنند. اکنون، آینده در دستان ماست. ما می توانیم به کارگیری روش های تربیتی صحیح از انتقال آن به کودکانمان جلوگیری نماییم. به امید این که نسل های آتی، طعم تلخ رنج و درد جانکاهی را که ما محکوم به چشیدنش بودیم، تجربه نکنند. این کتاب با شیوه ای ساده و کاربردی به شما کمک می کند تا با اطمینان خاطر و بدون احساس تردید و گناه، کودکانی با روان سالم به جامعه تحویل دهید و در آینده به خود و فرزندتان افتخار کنید.»

درباره نویسنده:

دکتر حسام (محمدحسن) فیروزی،روان درمانگر کودک، نوجوان و خانواده
بخشی از مطالب این کارگاه ها، چکیده هایی است که از مطالعه حدود 2500 کتاب روانشناسی بدست آورده ام که در بخش منابع به مهمترین آنها اشاره شده است. در این متد سعی کرده ام مهمترین اطلاعاتی که لازمه پدر و مادر است را به شیوه ای ساده و با استفاده از تمثیل و استعاره با چیدمانی خاص بیان کنم و شاید یکی از علت هایی که این متد کارایی بیشتری نسبت به متدهای دیگر دارد و توسط والدین مورد توجه خاص قرار گرفته، بكارگيري تمثیل هایی است که باعث شده مطالب به سادگی قابل فهم شده و در حافظه والدین ماندگار شود. گر چه تک تک این تکنیک ها و راهکارها از پایه تئوریک برخوردارند ولی تا حد ممکن تلاش کردم از پرداختن به تئوری ها بکاهم و بیشتر نکات کاربردی و قابل اجرا را جایگزین نمایم. و دیگر مزیت این روش این است که قبل از اینکه تکنیکی آموزش داده شود فلسفه آن تکنیک آموزش داده مي شود و اینکه بكارگيري این تکنیک چه مزیت هایی دارد و در آینده کودک چه تاثیری خواهد داشت و بکار نگرفتن آن چه آسیب هایی به کودک می رساند.

مشخصات کتاب:
واکسیناسیون روانی کودک
نویسنده: دکتر حسام (محمدحسن) فیروزی
ناشر: انتشارات نگاه
تعداد صفحات: ۲۰۳ صفحه
شابک: ۹۷۸-۹۶۴-۳۵۱-۸۹۶-۷

#معرفی کتاب #کتاب واکسیناسیون روانی کودک #معرفی کتاب واکسیناسیون روانی کودک اثر حسام فیروزی #معرفی کتاب با موضوع روانشناسی کودکان #انتشارات نگاه #معرفی آثار دکتر حسام فیروزی #معرفی نوشته های محمدحسن فیروزی #واکسیناسیون روانی کودک
می پسندم (۴) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «معرفی کتاب واکسیناسیون روانی کودک اثر حسام فیروزی»