معرفی کتاب یک اتفاق مسخره نوشته فئودور داستايفسكی


معرفی کتاب یک اتفاق مسخره نوشته فئودور داستايفسكی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۶

تعداد بازدید : ۲۱۹

نویسنده : reza75

وقتی تصاویر مختلف از پیش چشمش می گذشت، قلبش از جا کنده می شد. درباره او چه می گفتند؟ چه فکری می کردند؟ با چه رویی می خواست پا به اداره اش بگذارد، وقتی می دانست تا یک سال دیگر هم چه پچپچه ها پشت سرش خواهند کرد، چه بسا تا ده سال دیگر، چه بسا تا پایان عمرش. حکایت او را مثل لطیفه ای نسل به نسل نقل می کردند. بی تردید خود را مقصر می دانست. هیچ توجیهی برای اعمالش پیدا نمی کرد و از آن ها شرمسار بود. یک اتفاق مسخره در سال ۱۸۶۲ منتشر شد. این آخرین داستانی بود که داستایفسکی به تأثیر از نخستین استادش، گوگول، نوشت. داستانی همتراز شاهکارهایی چون «شنل» و «بلوار نفسکی».

درباره فئودور داستايفسكی

فیودور میخاییلوویچ داستایفسکی (۱۸۸۱-۱۸۲۱) نویسنده مشهور و تأثیرگذار اهل روسیه است. ویژگی منحصربه فرد آثار وی روانکاوی و بررسی زوایای روانی شخصیتهای داستان است.. اکثر داستان های او برگرفته از دوران زندگی اش و شخصیت درونی خودش است. او بازگو کننده احوال مردمانی عصیان زده، بیمار و روان پریش است. مشهور است که سورئالیست ها، مانیفست خود را با بهره گیری از آثار او ارائه داده اند.

مشخصات کتاب:
یک اتفاق مسخره
نویسنده: فئودورداستايفسكی
مترجم: میترا نظریان
ناشر: نشر ماهی
تعداد صفحات : 96
شابک: 978-964-9971-72-8

#معرفی کتاب #معرفی کتاب یک اتفاق مسخره #معرفی آثار فئودور داستايفسكی‌ #درباره کتاب یک اتفاق مسخره نوشته فئودور داستايفسكی‌ ترجمه میترا نظریان #انتشارات ماهی #معرفی کتاب یک اتفاق مسخره ترجمه میترا نظریان نوشته فئودور داستايفسكی‌ #آثار فئودور داستايفسكی‌ #کتاب ترجمه شده میترا نظریان

ارسال نظر برای «معرفی کتاب یک اتفاق مسخره نوشته فئودور داستايفسكی»