رویه کتابخوانی از مهدهای کودک شروع شود


رویه کتابخوانی از مهدهای کودک شروع شود

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲

تعداد بازدید: ۱۰۴۱

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش کمپ ایران به نقل از فانوس، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آشنایی کودکان با کتاب نه تنها موجب رشد سواد خواندن و نوشتن می شود، بلکه در ارتقا سبک زندگی آنها تاثیر بسزایی خواهد داشت و ارتقا سبک زندگی از دوران کودکی و با کتابخوانی میسر است

علی ربیعی روز شنبه در حاشیه مراسم نمادین نواختن زنگ کتابخوانی مهدهای کودک کشور و امضای تفاهمنامه همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با سازمان بهزیستی که در مهد کودک ایرانمهر برگزار شد، در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: زنگ کتابخوانی در مهدکودک های سراسر کشور همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید یک موضوع بسیار مهم و اساسی و زمینه ساز رشد و ارتقا سبک زندگی از دوران کودکی است.

در این مراسم که وزرفرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان بهزیستی حضور داشتند، وی گفت: از یک سال گذشته با وزارت ارشاد در این خصوص جلساتی برگزار و برنامه ریزی هایی انجام شد و در نهایت امروز همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید تفاهمنامه ای امضاء کردیم که بر اساس آن روزهای دوشنبه به عنوان «روز کتابخوانی» در مهدهای کودک تعیین شد. ربیعی ادامه داد: به همه پدر و مادرها توصیه می کنم هفته ای یک روز را در منزل به کتابخوانی اختصاص دهند تا از این طریق کودکان با کتاب بیشتر آشنا شوند زیرا خواندن و نوشتن و کتاب موجب ارتقای سطح سواد در ابعاد مختلف می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کتاب نوعی شیوه ارتباط کودکان با مسائل جامعه خود است، البته بطور قطع نسلی که کتاب های داستان راستان، آثار چارلز دیکنز و ارنست همینگوی را خوانده با نسلی که مرتب در حال دیدن کارتون های دیجی مون است و به طور انفرادی با گوشی های تلفن همراه خود بازی می کند، تفاوت هایی خواهد داشت.

ربیعی ادامه داد: خوب است که پدر و مادرها برای فرزندان خود کتاب بخوانند و کتاب را هدیه بدهند. بچه ها باید بوی کتاب و ورق را حس کنند و با آن رشد کنند.وی از نویسندگانی که برای کودکان کتاب می نویسند قدردانی کرد و گفت: برای آنکه کودکان با مفاهیم روز فرهنگی آشنا شوند، تدوین و چاپ کتاب های آموزشی را در دست داریم. امیدواریم رویه کتابخوانی از مهدهای کودک شروع شود و تا پایان دانشگاه ادامه داشته باشد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در روستا مهدها نیز اقداماتی انجام داده ایم، اظهار کرد: در روستا مهدها یک وعده غذای گرم برای سلامت جسمانی کودکان توزیع می کنیم. قرار است توزیع و روخوانی یک وعده کتاب همراه با غذای گرم که برای سلامت روح کودکان لازم و ضروریست را هم داشته باشیم.

در این مراسم از کتابهای تولیدی مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بهزیستی ویژه آموزش کودکان خردسال مهد کودک ها و همچنین آموزش مربیان مهدهای کودک توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و کار، رفاه و امور اجتماعی رونمایی شد.

این مراسم همراه با هنرنمایی کودکان و اهدای جوایز به نوگلان این مهدکودک همراه بود.

منبع: ایرنا

#نواختن زنگ کتابخوانی مهدهای کودک کشور #زنگ کتابخوانی #ترویج فرهنگ کتابخوانی
می پسندم (۳) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «رویه کتابخوانی از مهدهای کودک شروع شود»