فرماندار هندیجان خواستار بهبود فرهنگ کتاب خوانی شد


فرماندار هندیجان خواستار بهبود فرهنگ کتاب خوانی شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۱۰

تعداد بازدید: ۹۷۶

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

کورش مودت فرماندار هندیجان اظهارکرد: در کشور ما بخش عمده ای از مردم علاقمند به کتاب می باشند و در شهرستان هندیجان نیز توجه زیادی به موضوع کتابخوانی اختصاص داده شده است.

مودت افزود: نرخ سرانه مطالعه را باید افزایش داد و باید با استفاده از فضای مجازی بتوان به وسیله اینترنت به راحتی کتابها را مطالعه کرد.

وی ادامه داد: مهمترین منبع تامین درآمد کتابخانه ها شهرداری ها می باشند. در حال حاضر تامین زیرساخت های کتابخانه در این شهرستان در افزایش نرخ سرانه مطالعه موثر بوده است.

نماینده عالی دولت با انتقاد از ریختن زباله در اطراف کتابخانه ها افزود: متاسفانه شاهد هستیم که برخی از مردم زباله های خود را در کتابخانه رها کرده و محیط نامناسبی را در این بخش های فرهنگی به وجود می آورند. لذا بایستی فرهنگ جمع آوری زباله را به درستی اجراکنیم. وی همچنین افزود: می بایست بخش تغییر ساعات ادارای در ایام کنکور از ساعت ۱۳به بعداختصاص به مطالعه کتاب داده شود.

وی با اشاره به اینکه نیم درصد از سهم شهرداری ها به کتابخانه ها داده شده است گفت: در هندیجان بیش از ۵۶۰۰ نفر عضو کتابخانها هستند یکی از کانون های اوقات فراغت خوب کتابخانه هاست که در افزایش آگاهی مردم بسیار موثر است. وی در پایان گفت می توان هرماه یک بار در بحث کتابخوانی جلسه ای برگزار کرد و مرتبا اهمیت کتابخوانی بایستی یادآوری شود./ خبرنگار: ناصرحکیمی

منبع

می پسندم (۳) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «فرماندار هندیجان خواستار بهبود فرهنگ کتاب خوانی شد»