تبلیغ کتاب‌های مفید و آموزنده، کودکان را به کتابخوانی ترغیب می‌کند


تبلیغ کتاب‌های مفید و آموزنده، کودکان را به کتابخوانی ترغیب می‌کند

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۰۷

تعداد بازدید: ۱۳۴۸

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه عمومی کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام اسماعیل آذری نژاد با حضور در روستاهای اطراف شهر دهدشت و پارک های این شهر ضمن معرفی «۱۰ قصه از امام رضا(ع)» به خوانش این کتاب برای کودکان پرداخت.

این فعال حوزه کتاب کودکان، هدف از این فعالیت را ترویج مطالعه در بین کودکان و نوجوانان دانست و گفت: دوران کودکی مهم ترین زمان برای رشد فکری و روحی یک انسان است و خوانش کتاب های قصه به همراه بازی های کودکانه، نقاشی و مشارکت گروهی در اجرای نمایش، کودکان را از انزوا و تنهایی به عنوان یکی از بزرگ ترین آسیب های دوران کنونی، خارج کرده و به حضور در اجتماع هدایت می کند.

وی افزود: خوانش قصه به صورت گروهی، بستری برای مشارکت اجتماعی کودکان و نوجوانان است که به کمک بزرگ ترها و والدین مهیا می شود و توانمندی مخاطبان را برجسته خواهد کرد.

حجت الاسلام آذری نژاد تصریح کرد: امروزه که شبکه های اجتماعی و رسانه های الکترونیکی، به تهدیدی برای کودکان و نوجوانان و خانواده ها تبدیل شده، قصه خوانی و خوانش کتاب های آموزنده برای کودکان، حلقه مفقوده والدین برای تربیت کودکان و نسل امروز به حساب می آید.

وی ادامه داد: تبلیغ کتاب های مفید و معرفی آن ها به خانواده ها و کودکان و نوجوانان و نسل فرداساز جامعه از وظایف همه اقشار به ویژه روحانیت است، زیرا این مسئله مانند دینی است که بر بردوش همه قرار دارد و باید نسبت به کودکان و نوجوانان به جای آوریم.

آذری نژاد درباره فعالیت های خود با هدف توسعه کتابخوانی، گفت: به مدت چهار سال متوالی با حضور در معابر شهری و روستایی، همچنین مساجد، کودکان را دورهم جمع کرده و در غالب طرحی با عنوان «کتابخانه پیاده رو» به نقل قصه و برگزاری مسابقه نقاشی می پردازم.

وی تأکید کرد: این طرح تاکنون با استقبال خوبی از طرف کودکان، نوجوانان و والدین روبه رو شده است.

می پسندم (۴) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «تبلیغ کتاب‌های مفید و آموزنده، کودکان را به کتابخوانی ترغیب می‌کند»