اعلام برگزیدگان مسابقه کتابخوانی جلوه‌های صبر و ایثار


اعلام برگزیدگان مسابقه کتابخوانی جلوه‌های صبر و ایثار

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۶/۰۶

تعداد بازدید: ۴۷۲

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش «ایثار»، مسابقه کتابخوانی «جلوه های صبر و ایثار» که از سوی اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران بر مبنای کتاب «اردوگاه 15 تکریت» و به مناسبت فرا رسیدن 26 مرداد «سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی» برگزار شده بود؛ برگزیدگانش را شناخت.

در این دوره از مسابقه کتابخوانی «جلوه های صبر و ایثار» در مجموع یک هزار و 839 نفر شرکت کردند که در نهایت به قید قرعه 20 نفر برنده انتخاب شدند که «احمد محبوبی»، «مرضیه منوچهری»، «مهتاب جمشیدی»، ««فاطمه نیکونیا»، «فاطمه رحیمی»، «مریم باقری»، «حسن جوان بخت»، «هاشم ضمیری اکمل»، «وحید شعبانی پور»، «رقیه مراداسکندری»، «صفیه خواجه»، «سوگند امیرسلیمانی»، «مینا نادرلو»، «ناهیده تقی زادفانید»، «خسرو عبدالهی»، «طراوت فیروزی»، «زهرا السادات حسینی نسب»، «کبری بهداروندی»، «فاطمه حسنی» و «صدیقه کیانی» برگزیدگان این مسابقه بودند.

کتاب «اردوگاه 15 تکریت» نوشته «میکائیل احمدزاده» است و خاطرات آزادگان را در اردوگاه 15 تکریت روایت می کند. این اثر که توسط «نشر شاهد» در 201 صفحه به چاپ رسیده و شامل خاطرات و تصاویر مدارک میکائیل احمدزاده جانباز و آزاده سرافراز کشور است.

کتاب در 41 مبحث تهیه شده و نویسنده در مبحث اول زندگینامه میکائیل احمدزاده را روایت می کند. میکائیل زاده جانباز و از آزادگان دوران دفاع مقدس است. او پانزدهم آذرماه سال 1345 در شهرستان خوی به دنیا آمد. مقاطع ابتدایی و راهنمایی را همان جا گذراند. کلاس دوم راهنمایی بود که او هم مانند همه نوجوانان آن زمان با انقلاب همراه شد.

در فصل دوم این کتاب که «مأموریت رزمی» نام دارد خاطرات جنگ میکائیل احمدزاده توضیح داده شده است. در مبحث سوم با عنوان «تخلیه اطلاعاتی» به مهندس یوسف جاسم روضان، مهمان میکائیل احمدزاده پرداخته شده است. او همان کسی است که است که احمدزاده هنگام بدرقه اش به پشت جبهه به او دست نوشته ای می دهد و خواهش می کند که سلامتی اش را هرجور شده به خانواده اش اطلاع دهد.

نشر شاهد کتاب «اردوگاه 15 تکریت» را در سال 1387 در 244 صفحه، قطع رقعی و با شمارگان 2000 نسخه روانه بازار نشر کرده بود.

#مسابقه کتابخوانی #جلوه‌های صبر و ایثار #اداره کل اسناد #انتشارات بنیاد شهید #امور ایثارگران #آزادگان #میهن اسلامی #میکائیل احمدزاده #نشر شاهد #میکائیل احمدزاده #جانباز #کتاب اردوگاه 15 تکریت
می پسندم (۱) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «اعلام برگزیدگان مسابقه کتابخوانی جلوه‌های صبر و ایثار»