بررسی کتاب «ماتیلدا» در کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان


بررسی کتاب «ماتیلدا» در کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۱۲

تعداد بازدید: ۱۱۶۰

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، «کتابخوانی دسته جمعی نوجوانان» از برنامه های ترویج کتابخوانی بین کودکان و نوجوانان است که از سال ۱۳۹۵ هر دو هفته یک بار چهارشنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی برگزار می شود و با شروع سال جدید همچنان ادامه دارد.

«کتابخوانی دسته جمعی نوجوانان» به همت رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب های کودک و نوجوان برگزار می شود و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می شود. بچه ها در طول دو هفته کتاب را تهیه و مطالعه می کنند، سپس در برنامه «کتابخوانی دسته جمعی نوجوانان» که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می شود، نظرات و پرسش هایشان را درباره اثر خوانده شده مطرح می کنند.

این هفته تفاوت های شخصیت پردازی در فیلم و کتاب «ماتیلدا» بررسی می شود.

«ماتیلدا» عنوان داستانی است از رولد دال که در آن کتاب خوانی ماتیلدا او را به فردی شگفت انگیز و جالب توجه تبدیل می کند. این داستان برای گروه های سنی ج و د نوشته شده است و در آن از خواندن به عنوان عملی رهایی بخش یاد شده است که ماتیلدا به واسطه آن از آسیب و گزند خانواده اش که بسیار با او نامهربان هستند، آسوده می شود.

این کتاب رولد دال که از تصویرگری کوئنتین برخوردار است، با ترجمه محبوبه نجف خانی توسط نشر چشمه راهی بازار شده است.

نشست «کتابخوانی دسته جمعی نوجوانان» از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی به نشانی پاسداران، خیابان ناطق نوری، میدان قبا برگزار خواهد شد.

منبع خبر

می پسندم (۳) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «بررسی کتاب «ماتیلدا» در کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان »