۱۵ برنامه برای هفته کتاب و کتابخوانی


۱۵ برنامه برای هفته کتاب و کتابخوانی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۱۶

تعداد بازدید: ۱۱۹۷

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گراش، در این جلسه که به ریاست فرودی، فرماندار گراش؛ و با حضور حسن رهبر، رییس نهاد کتابخانه های عمومی؛ مهدی آینه افروز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گراش؛ شهردار، رییس شورای اسلامی و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی و تعدادی از فعالان فرهنگی و مسئولان ادارات در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد، بر بزرگداشت این هفته و برگزاری ۱۵ برنامه توسط کتابخانه های عمومی شهرستان تاکید شد.

به گزارش رخداد گراش، ️فرماندار گراش در این جلسه خبر داد: «برای تکمیل پروژه خیرساز کتابخانه ی عمومی شهر، ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار از محل بودجه های دولتی اختصاص یافت.» او یکی از ضروریات جامعه را توجه به کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: «راه اندازی کتابخانه در مناطق روستایی در دستور کار قرار گیرد.» فرماندار گراش با تاکید بر اینکه ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش بسزایی در رشد جامعه دارد، افزود: «هر چه کتابخوانی و فرهنگ مطالعه در جامعه افزایش یابد، هزینه مدیریت جامعه کاهش می یابد.»

حسن رهبر، رئیس نهاد کتابخانه های عمومی گراش، نیز با تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در شهرستان گفت: «۱۵ برنامه در این هفته در شهرستان گراش اجرا خواهد شد.» او درباره توسعه فرهنگ کتابخوانی در روستاها نیز سخن گفت.

در همین راستا، در این جلسه مصوب شد شورا و دهیاری فداغ ساختمانی را برای تاسیس کتابخانه به اداره کتابخانه های عمومی واگذار نمایند و در صورت انجام این امر، اداره کتابخانه ها نسبت به تجهیز و افتتاح کتابخانه اقدام خواهد نمود. همچنین مصوب شد شورا و دهیاری فداغ زمینی را برای ساخت کتابخانه در فداغ مکان یابی و تعیین نمایند.

همچنین در این جلسه مصوب گردید در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، طرح «نوزادان کتاب دوست» (ثبت نام نوزادان تازه متولد شده و والدینشان در کتابخانه و اهدای کتاب کودک به آنها) با هزینه عزیز نوبهار؛ و طرح تفکیک زباله های بازیافتی توسط خانواده ها و دریافت کتاب در قبال آن از طرف شورای اسلامی و شهرداری گراش طراحی و عملیاتی شود. همچنین تشکیل کارگروه کتاب برای برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی در راستای ترویج کتابخوانی از دیگر مصوبات این جلسه بود. شهردار گراش نیز در این جلسه در مورد پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از محل بودجه شهرداری تا پایان شهریورماه قول مساعد داد.

گفتنی است هفته کتاب امسال از ۲۰ تا ۲۶ آبان خواهد بود و چندین برنامه توسط کتابخانه های عمومی اجرا خواهد شد که از جمله آنها می توان به تجلیل از برترین اعضای کتابخانه های عمومی در یک سال اخیر و همچنین نشست نقد تازه ترین کتاب صادق رحمانی با عنوان «آبی روشن، آبی خاموش» اشاره کرد.

#برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی
می پسندم (۴) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «۱۵ برنامه برای هفته کتاب و کتابخوانی»