استفاده از ظرفیت نماز جمعه برای معرفی کتاب‌های مفید


استفاده از ظرفیت نماز جمعه برای معرفی کتاب‌های مفید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی، در این دیدار با نقل حدیثی از امام علی(ع)، کتاب‌ را مایه آرامش دانست و افزود: آمارها نشان می‌دهد سرانه مطالعه در کشور، علیرغم تأکید فراوان پیشوایان دینی ما و عنایت ویژه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، وضعیت مطلوبی ندارد.

وی در این خصوص گفت: لازم است بستر مناسب برای تبلیغ کتاب و شناساندن کتابخانه‌های عمومی در نقاط مختلف شهر و اماکن پرتردد فراهم شود و در این راستا، علاوه بر تلاش ویژه مجموعه کتابخانه‌های عمومی، سایر نهادهای فرهنگی شهر نیز باید همکاری کنند.

امام جمعه مهریز با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و تلاش کتابداران مهریزی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی، تأکید کرد: باید از ظرفیت تریبون نمازجمعه برای معرفی کتاب‌های مفید به مردم و همچنین ترغیب آحاد جامعه به کتابخوانی استفاده شود.

وی همچنین پیشنهاد داد در جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان راهکارهای افزایش مطالعه و تشویق مردم به کتابخوانی، موردبررسی قرار گیرد.

گفتنی است؛ ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان، عملکرد و فعالیت‌های فرهنگی در این حوزه و مشکلات کتابخانه‌های عمومی مهریز توسط سعید قریشی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان، بخش دیگری از این جلسه بود.

منبع: اداره کتابخانه‌های عمومی کشور


ارسال نظر برای «استفاده از ظرفیت نماز جمعه برای معرفی کتاب‌های مفید »