اعلام نتایج مسابقه کتابخوانی داستان نانوتافته


اعلام نتایج مسابقه کتابخوانی داستان نانوتافته

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۴/۱۶

تعداد بازدید: ۱۲۲۶

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

کتاب «داستان نانو تافته» که اولین عنوان از سری مجموعه کتب «به توان داخل» است، توسط انتشارات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام منتشر شد.

این کتاب که با موضوع «روایتی متفاوت از مسیر تجاری سازی فیلتر نانوالیاف» است، به روایت فرآیند تجاری سازی یک فناوری می پردازد. تجاری سازی فناوری یکی از مراحل اصلی فرآیند نوآوری و کلید واژه ای است که با توسعۀ اقتصادی کشورها گره خورده است. به عبارتی دیگر، در این کتاب سعی شده تجربیات این مسیر به عنوان تجربه ای در مدیریت دانش در اختیار دیگران قرار گیرد، تجربه ای که حلقه مفقوده اقتصاد مقاومتی در صنعت به نظر می آید.

در مقدمه این کتاب آمده است: «یکی از مهمترین لوازم تحقق جامعه اسلامی و به تبع آن، تحقق آرمان تمدن نوین اسلامی -چنان که در تأکیدات رهبر معظم انقلاب مشهود است- توجه به تولیدعلم و فناوری به عنوان پایه و مبنای قدرت و اقتدار تمدن اسلامی است.

در این راستا، پیشرفت های علمی کشور در حوزه های مختلف گرچه خود به عنوان بخشی از دستاورد نظام مقدس جمهوری اسلامی دراعتلای کشور مغتنم است اما پر واضح است که به بارنشستن تامّ این موفقیت های علمی زمانی به تقویت کارآمدی نظام به طور محسوس خواهد انجامید که ثمرۀ آن درساحت عینی زندگی آحاد جامعه اسلامی قابل لمس باشد.

این اتفاق حلقۀ پایانی فرآیند بسیارمهمی است که از احصاء و تحلیل مشکلات عینی در ابعاد معنوی و مادی زندگی مردم آغازشده و طی مراحلی پس از تبدیل به مجموعه ای از مسائل علمی به کشف پاسخ امتداد می یابد و در نهایت باید با اتخاذ تدابیر لازم جهت به کاربستن این پاسخ ها نتیجۀ آن در زندگی مردم مشاهده شود. اما متأسفانه دربسیاری موارد حتی چنانچه مشکل به درستی شناسایی شده باشد و پاسخ آن نیز در عرصۀ علمی کشف شده باشد؛ به دلیل مفقود بودن حلقه نهایی، این فرآیند اثری در زندگی مردم نخواهد داشت. ماهیت این حلقه مفقوده ترکیبی ازعلم، مدیریت و اقتصاد است که ازآن به تجاری سازی یاد می شود. اکسیری که می توان آن را به عنوان شالوده و وجه ممیّز شرکت های دانش بنیان معرفی کرد.»

طرح مسابقه کتابخوانی «داستان نانوتافته» از 10 بهمن ماه سال گذشته آغاز شد و تا 4 تیر ماه 96 ادامه داشت و به قید قرعه، جوایز نفیسی از جمله یک دستگاه لپ تاپ، 5 دستگاه تبلت، بن خرید کتاب و... به شرکت کنندگان اهدا خواهد شد. به همت کانون بصیرت نهاد رهبری دانشگاه، این مسابقه علاوه بر قرعه کشی در سطح کشوری، از بین شرکت کنندگان دانشگاه زنجان به قید قرعه هدایایی اهدا می شود.

پس از بررسی پاسخ های دریافتی مسابقه، به قید قرعه نفرات برگزیده معین شدند که شماره تماس برندگان به شرح زیر است:

1- 8291...0910

2- 5079...0936

لازم به ذکر است چاپ اول این کتاب در 240 صفحه و به قیمت 13500 تومان در تابستان 95 منتشر شده است که علاقه مندان برای تهیه و مطالعه این کتاب می توانند کتاب را با تخفیف 50% از دفتر واحد خواهران نهاد رهبری دانشگاه تهیه نمایند.

می پسندم (۵) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «اعلام نتایج مسابقه کتابخوانی داستان نانوتافته»