مسابقه کتابخوانی هشت بهشت با محوریت کتاب بازگشت به رام‌ الله


مسابقه کتابخوانی هشت بهشت با محوریت کتاب بازگشت به رام‌ الله

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۸/۲۹

تعداد بازدید: ۴۴۸

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، برای هم صدایی با ملت های جهان و در حمایت از «مردم مظلوم غزه» پنجمین مسابقه کتابخوانی هشت بهشت از سری چهارم این مسابقات را به کتاب بازگشت به رام اللّٰه «خاطرات آوارگان فلسطین» اختصاص داده است.

کتاب بازگشت به رام الله، نوشته «مرید برغوثی»، شاعر توانمند فلسطینی است که تاکنون یکی از والاترین شکل های نوشتن تجربۀ وجودی نزد گروه های مختلف فلسطینی بوده است. کتاب، به علل سیاسیِ جدایی «مرید برغوثی» و همسرش از یکدیگر و هم به اوضاع غربت و تبعیدِ شاعر از کرانۀ باختری در سال ۱۹۶۶ و شرایط بازگشت به این موضوعات اشاراتی دارد.

کتاب بازگشت به رام الله، در سال ۱۹۹۷ منتشر شد و پس از استقبال جهان عرب از این اثر، کتاب جایزۀ ادبی «نجیب محفوظ» را از طرف دانشگاه آمریکایی قاهره دریافت کرد.

تنها شرط شرکت در مسابقه کتابخوانی، نام نویسی برای عضویت در پایگاه اطلاع رسانی باشگاه کتابخوانی دانشجویان ایران به نشانی BookRc.ir است که برای این منظور دانشجویان می توانند به کانال ایتای مسابقات کتابخوانی هشت بهشت به شناسه FJUTBookRC @ مراجعه کنند.

دانشجویان و عموم می توانند روز جمعه ۲۴ آذرماه ۱۴۰۲ از ساعت ۹ تا ۲۴ با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی باشگاه کتابخوانی دانشجویان ایران به نشانی BookRc.ir در این مسابقه شرکت و با یکدیگر رقابت کنند و جوایز ۵ میلیون ریالی به برگزیدگان اعطا می شود.

نسخه الکترونیکی کتاب در بن سازه فیدیبو موجود است.

دانشجویان و عموم می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط شرکت در مسابقه به آئین نامه این رویداد فرهنگی مندرج در سایت مذکور مراجعه کنند.

این مسابقه با همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی تهران با خانه کتاب و ادبیات ایران، دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه پیام نور، دانشگاه فرهنگیان، سازمان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران و سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی برگزار می شود.

#مسابقه کتابخوانی هشت بهشت با محوریت کتاب بازگشت به رام‌ الله #مسابقات کتابخوانی سازمان جهاد دانشگاهی تهران #پنجمین مسابقه کتابخوانی هشت بهشت #کتاب بازگشت به رام‌ الله #مسابقات کتابخوانی باشگاه کتابخوانی دانشجویان ایران #مسابقه کتابخوانی بر اساس کتاب بازگشت به رام‌ الله #مسابقه کتابخوانی مجازی
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «مسابقه کتابخوانی هشت بهشت با محوریت کتاب بازگشت به رام‌ الله»