مسابقه کتابخوانی خط امام


مسابقه کتابخوانی خط امام

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۳۱

تعداد بازدید: ۱۴۲

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

مسابقه کتابخوانی «خط امام» به مناسبت سی و سومین سالگرد رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان آغاز شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا با اشاره به نزدیک بودن سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)، اظهار کرد: یاد و خاطره این بزرگ مرد تاریخ تداعی بخش نکات فراوانی است. در حقیقت قیام امام را باید رستاخیزی شگفت انگیز دانست. در آن دنیای تاریک که ظلم و ستم سراسر کشور را فراگرفته و حکومت ستم شاهی پهلوی چنبره چندین ساله خود را بر این کشور افکنده بود امام به عنوان منادی توحید، فطرت ها را از خواب بیدار کرد و ندای حق طلبی و ظلم ستیزی را در این کشور فریاد برآورد. حرکت امام رستاخیزی بزرگ و شجاعتی بی نظیر در آن عصر ظلم و اختناق بود.

حجت الاسلام شریفانی با اشاره به دو اقدام بزرگ و منحصر به فرد امام(ره) بیان کرد: براندازی یک حکومت ریشه دار با آن همه شوکت و ابهت در منطقه و ریشه های عمیقی که برای خود بنا نهاده بود، انهدام چنین حکومتی کار بی نظیر و منحصر به فردی به عنوان اقدام اول امام بود. اقدام دوم تشکیل حکومت اسلامی که در نوع خود بی سابقه و دارای تجربه پیشین نبود. بر این دو حرکت در آن شرایط و با آن امکانات جز عنایت الهی هیچ تحلیل منطقی دیگر نمی توان داشت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه؛ طبیعی است که دشمن از داخل و خارج سخت افزاری و نرم افزاری هجمه همه جانبه بر حکومت جمهوری اسلامی داشته باشد، گفت: جنگ هشت ساله از یک طرف، ترورهای پی درپی، هجمه های فضای مجازی و سایت های منحرفانه از طرف دیگر شب و روز بر طبل مخالفت با امام می کوبیدند. امروز تبیین حرکت امام به عنوان یک واجب و پیراسته کردن آن از انحرافات و تفسیرهای غلط، وظیفه دلسوزان انقلاب و دست اندرکاران فرهنگی است.

حجت الاسلام شریفانی با اشاره به مسابقه کتابخوانی «خط امام» خاطرنشان کرد: گذشت نزدیک به نیم قرن از حرکت امام و نبودن نسل حاضر در دوران آغازین انقلاب به طور طبیعی می تواند انحرافاتی در این جریان ایجاد کند. معرفی «کتاب خط امام» در قالب یک مسابقه، اقدام کوچکی در جهت تبیین خط امام برای دانشجویان عصر حاضر است. از استادان، دانشجویان و کارمندان دعوت می شود با مطالعه امثال این کتاب به عنوان مصداقی از جهاد تبیین به اندیشه های امام توجه نموده و از انحرافات احتمالی جلوگیری کنند.

گفتنی است مسابقه کتابخوانی «خط امام» به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان از 28 اردیبهشت آغاز و تا 31 خرداد 1401 ادامه دارد. علاقمندان می توانند جهت ثبت نام و شرکت در این مسابقه به سایت iauk.nahad.ir مراجعه کنند.

#مسابقه کتابخوانی «خط امام» به مناسبت سی و سومین سالگرد رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) #مسابقه کتابخوانی آنلاین خط امام #مسابقه کتابخوانی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان #سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)
جهت دریافت اخبار مسابقات کتابخوانی یارکتاب را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ارسال نظر برای «مسابقه کتابخوانی خط امام»