مسابقه کتابخوانی خطبه غدیر


خلاصه کتاب:
کتاب خطابه غدیر ترجمه آقای مجید مسعودی شامل یک مقدمه و متن کامل خطبه غدیر به عربی و ترجمه آن می باشد. متن عربی خطبه در کتاب برگرفته از کتاب «اسرار غدیر» آقای محمد باقری انصاری می باشد که در انتهای کتاب به آن اشاره شده است. کتاب به گونه ای تنظیم شده است که در مقابل هر صفحه از متن عربی خطبه، ترجمه آن ذکر گردیده است و خواننده را در درک مقصود کلام پیامبر صلی الله علیه و آله یاری می رساند. در ادامه بخشی از ترجمه ی خطبه غدیر در کتاب را می خوانیم: «ای مردم! علی را از همه برتر بدانيد؛ زیرا هيچ علمی نيست مگر اينكه خداوند آن را در من جمع (گنجانده) است و من هر علمی را که آموخته ام، در امام متقین جمع نموده ام (گنجانده ام)، و هیچ علمی نیست مگر آن که همه را به علی آموخته ام. او همان امام مبین است که خداوند در سوره یس از آن یاد کرده: "و هر چیزی را در امام مبین جمع کردیم) ... ای مردم! او را برتر بدانيد، زیرا خدا او را برتری داده، و او را (در مقام امامت) بپذيريد، زیرا خدا او را (بدین مقام) منصوب فرموده است. ای مردم! او از طرف خدا امام است، و خداوند، توبه کسی را که منکر ولایت او باشد هرگز نپذیرد.»برگی از کتاب:
 ای مردم! علی را برتری دهید؛ زیرا او برترین مردم پس از من، از هر مرد و زنی است؛ تا آن زمان که خداوند رزق و روزی می دهد و آفرینش باقی است. لعنت شده و مورد غضب است کسی که این گفته ام را نپذیرد و با آن موافق نباشد. بدانید که جبرئیل از سوی پروردگار برای من خبر آورده است و می گوید: " هر کس با علی دشمنی کند و ولایت او را نپذیرد، لعنت و غضب من بر او باد."
ای مردم! این علی است که یاری دهنده ترین شما به من، سزاوارترین شما بر من، نزدیکترین شما به من و عزیزترین شما نزد من است. پس خداوند و من، از او راضی هستیم.
ای مردم، شیطان آدم را به علت حسادت از بهشت بیرون راند؛ پس مبادا به علی حسادت کنید، که در این صورت اعمالتان تباه شده و قدمهایتان بلغزد. همانا آدم به خاطر ارتکاب یک گناه به زمین فرستاده شد، و حال آنکه برگزیده خداوند بود. پس چگونه خواهید بود در حالی که شما شمایی؛ و برخی از شما، دشمنان خدایید.
ای مردم! من امر خلافت را در هیئت امامت و وراثت، در نسل خودم تا روز قیامت به ودیعه می سپارم. و به یقین که رساندم آنچه را مامور به رساندنش بودم؛ تا حجتی باشد بر هر حاضر و غایبی، و همه کسانی که حضور دارند یا ندارند و به دنیا آمده اند یا نیامده اند. پس حاضران به غایبان  و پدران به فرزندان، باید این موضوع را تا روز قیامت برسانند.
اما به زودی، امامت را پس از من به صورت پادشاهی درآورده، و آن را با زور و تعدی می گیرند. خداوند غصب کنندگان و زورگویان را لعنت کند. و در آن هنگام است ای جن و انس، که فرو ریزد بر شما آن که فرو ریزد، و می فرستد بر شما شعله هایی از آتش و مس در حالی که قدرتی بر دور کردنش ندارید.


تاریخ شروع: ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ ساعت ۰۰:۰۰
مهلت شرکت: ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ ساعت ۲۳:۵۹
تعداد شرکت کنندگان: ۵۴۰
مجموع جوایز: ۵,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تعداد برنده‌ها: ۵
نتیجه ارزیابی: ۳.۹۹۸۳
برای مشاهده و دانلود منبع اینجا کلیک کنید

برگزارکنندگان

حامیان

مهلت شرکت در مسابقه تمام شده است.

اسامی برندگان:

۱- غزل گودرزی ، جایزه: ۱۰۰۰۰۰ تومان

۲- نورالله تاجیک ، جایزه: ۱۰۰۰۰۰ تومان

۳- صادق چنانی ، جایزه: ۱۰۰۰۰۰ تومان

۴- ثمربخش ناصری ، جایزه: ۱۰۰۰۰۰ تومان

۵- شهرزاد یوسفی ، جایزه: ۱۰۰۰۰۰ تومان


#مسابقه کتابخوانی

#مسابقه کتابخوانی خطبه غدیر

#مسابقه آنلاین خطبه غدیر

#مسابقه اینترنتی خطبه غدیر

#مسابقه آنلاین کتابخوانی خطبه غدیر

#مسابقه کتابخوانی براساس کتاب خطبه غدیر

#مسابقه کتابخوانی با جایزه نقدی

#مسابقه کتابخوانی غدیر


نظرات کاربران
مسابقه غدیر | ۱۱:۳۶:۰۲ ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
خیلی خوب است باتشکر
ارسال نظر برای «مسابقه کتابخوانی خطبه غدیر»

جدیدترین مسابقات ایجاد کننده:
مسابقه دانستی های عمومی فروردین ماه96

مسابقه دانستی های عمومی فروردین ماه96

جایزه نفیس
هزینه شرکت : ۰ ریال

مهلت شرکت تمام شده است.

مسابقه 2

مسابقه 2

جایزه نفیس
هزینه شرکت : ۰ ریال

مهلت شرکت تمام شده است.

مسابقه دانستنی ها عمومی فروردین 95

مسابقه دانستنی ها عمومی فروردین 95

جایزه نفیس
هزینه شرکت : ۰ ریال

مهلت شرکت تمام شده است.

مسابقه a

مسابقه a

جایزه نفیس
هزینه شرکت : ۰ ریال

مهلت شرکت تمام شده است.