مسابقه کتاب‌خوانی «با امام مهربان» برگزار می‌شود


مسابقه کتاب‌خوانی «با امام مهربان» برگزار می‌شود

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲

تعداد بازدید: ۱۶۵۰

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش یارکتاب به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام صفر فلاحی در نشست خبری که پیش از ظهر دوشنبه در سالن حضرت خدیجه(س) صحن فاطمی آستان مقدس حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به برنامه های حرم حضرت معصومه(س) در ماه صفر و ایام اربعین، اظهار کرد: برنامه های حرم امسال نیز طبق سنوات گذشته و با توجه بیشتر به رویکرد فرهنگی متمرکز خواهد بود.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: برنامه های نماز جماعت، سخنرانی و پاسخ به سؤالات در قالب برنامه «زمزم معرفت» و ویژه برنامه شهادت حضرت رقیه(س) با محوریت حضور دختران کودک و نوجوان از جمله برنامه های این ایام است.

وی تصریح کرد: حدفاصل ۲۵ تا ۲۹ ماه صفر و ایام شهادت امام رضا(ع) و شهادت امام مجتبی(ع) برنامه هایی ویژه ای برگزار می شود.

برنامه های حرم مطهر در اربعین حسینی(ع)

فلاحی به برنامه های اربعین در حرم حضرت معصومه(س) هم اشاره کرد و گفت: ویژه برنامه اربعین هم برای زائران ایران و هم برای زائران غیر ایرانی طراحی شده است، برنامه های متنوعی برای معرفی سیره زندگی پیامبر(ص) و امام رضا(ع) و امام حسن مجتبی(ع) در آستانه شهادت این بزرگواران ترتیب داده می شود.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: روز شهادت امام رضا(ع) خادمان با همراهی مردم قم از مسجد امام حسن(ع) به سمت حرم مطهر دسته عزاداری برپا خواهند کرد.

وی با تأکید بر قرائت زیارت پیامبر(ص) در این ایام، افزود: به دنبال این هستیم که با همکاری اصحاب رسانه زیارت از راه دور پیامبر اکرم(ص) به عنوان یک فرهنگ عمومی در همه حرم های مقدس تبدیل شود.

فلاحی افزود: برنامه ویژه برای استقبال از دسته جات عزاداری مشخص شده است، در اربعین دسته های عزاداری از شهرستان های بسیاری در قم حضور پیدا می کنند که برنامه ریزی برای پذیرایی از این دسته ها انجام شده است.

اسکان زائران در زائرسرای کوثر

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) از امکان اسکان این زائران هم خبر داد و گفت: زائرسرای کوثر در صحن جواد ائمه(ع) برای اسکان زائرانی که در قم حضور پیدا کرده و از اینجا برای پیاده روی اربعین اعزام می شوند آماده سازی شده است که امکان اسکان ۲۰۰ نفر را دارد.

وی با اشاره به ترتیل نیم جز روزانه قرآن، افزود: در رواق کودک و نوجوان نیز برنامه های ویژه ای خواهیم داشت و سوگواره سرود کودکان اجرا خواهد شد.

فلاحی ادامه داد: برنامه های مختلف نمایشگاهی از جمله نمایشگاه واقعه نگاری اربعین با همکاری آستان مقدس و موسسه آل البیت برگزار می شود.

برگزاری نمایشگاه حریم حرم

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) از برگزاری نمایشگاه حریم حرم در صحن صاحب الزمان و پارکینگ شرقی هم خبر داد و افزود: برنامه منسجمی با همکاری آستان قدس طراحی شده است که همه حرم های مقدس بسته فرهنگی حیات طیبه امام رضا(ع) را به نمایش خواهند گذشت.

وی به برگزاری مسابقه کتاب خوانی امر به معروف و نهی از منکر و مسابقه «با امام مهربان» هم اشاره کرد و تأکید کرد: خدمات فرهنگی برای اردوهای دانش آموزی و دانشجویی و زیارت اولی ها هم در این ایام به طور ویژه خواهد بود.

#جزئیات برنامه زمزم معرفت #مسابقه کتابخوانی با امام مهربان #مسابقه کتابخوانی آستان مقدس حضرت معصومه
می پسندم (۴) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «مسابقه کتاب‌خوانی «با امام مهربان» برگزار می‌شود»