ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی از بزرگترین معروفات است


به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، محمود الله مرادی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در نخستین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان کردستان در سال جاری اظهار داشت: کتاب از مهم ترین عوامل هدایت، آگاهی، بصیرت و منشاء اصلاح و خیر و برکت برای جامعه است.

وی افزود: نهاد کتابخانه های عمومی کشور از مهم ترین مراکز ترویج معروفات در کشور است که با ترویج فرهنگ مطلوب کتاب خوانی تلاش می کند جامعه را به سمت و سوی سعادت و خوشبختی هدایت کند.

الله مرادی با تاکید بر اینکه کمک به نهادینه کردن فرهنگ مطالعه جهاد است، بیان کرد: امروزه برنامه ریزی دشمن تهی کردن افکار جوانان و جامعه از آگاهی و بصیرت است و نهادهایی که در راستای ارتقای فرهنگ جامعه فعالیت می کنند وظایف سنگینی را به دوش می کشند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با تقدیر از فعالیت های نهاد کتابخانه های عمومی، گفت: کتابخانه های عمومی با ترویج فرهنگ کتاب خوانی بزرگترین گام را برای هدایت و اصلاح جامعه برمی دارند.

وی با بیان اینکه کتابخانه ها باید مرکز ترویج علم، فکر و فرهنگ باشند، عنوان کرد: برگزاری نشست های مختلف با موضوعات متنوع با بهره مندی از نظرات کارشناسان و همچنین حضور مردم می تواند بسیار اثرگذار باشد.

الله مرادی با تاکید بر لزوم همکاری و هماهنگی کتاب خانه های عمومی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: این همکار های در نهایت به نفع جامعه است.

دکتر اسماعیل احمدی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این جلسه با اشاره به نقش اهمیت مطالعه در توسعه کشور، بیان کرد: اهمیت کتاب و کتابخوانی بر کسی پوشیده نیست و هدف کتابخانه های عمومی ارتقای سرانه مطالعه در جامعه است.

وی افزود: نهاد کتابخانه های عمومی با برنامه های اثرگذار تلاش می کند انگیزه توجه به مطالعه را در جامعه ارتقا بخشد تا بتواند به هدف موردنظر که همانا توسعه فرهنگی کشور است دست یابد.

احمدی بیان کرد: استان کردستان در حال حاضر دارای ۸۵ باب کتابخانه عمومی است که از این تعداد ۵۰ باب نهادی و بقیه مشارکتی هستند.

وی با اشاره به عضویت ۳۵ هزار نفری کردستانی ها در کتابخانه های عمومی، گفت: یکی از مهم ترین اهداف این نهاد فرهنگی اجرای برنامه های متوع و کاربردی به منظور جلب توجه بیشتر مردم به کتاب و ارتقای شاخص های مطالعه است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان زیربنای کتابخانه های عمومی در کردستان را بالغ بر ۲۱ هزار متر مربع برشمرد و یادآور شد: در این زمینه از میانگین کشوری عقب هستیم و مسئولان و خیرین باید با حمایت های خود به ارتقای سرانه فضای مطالعه در استان کمک کنند.

#اداری کتابخانه‌های عمومی #ستاد امر به معروف و نهی از منکر
می پسندم (۴) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای « ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی از بزرگترین معروفات است»