از برپایی شب شعر آئینی تا مسابقه کتابخوانی «دومین ستاره»


ناصر امین زاده، مدیر فرهنگی هنری منطقه ۸ در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، با اعلام اینکه فرهنگسرای گلستان با هدف بهره گیری شهروندان از فیوضات معنوی این ماه مبارک، برنامه های متنوعی را با عنوان «بر آستان جانان» با شعار بهار معنویت در مراکز فرهنگی و هنری منطقه ۸ برای خانواده ها برگزار می کند، گفت: در مجموعه برنامه های ویژه ماه رمضان، طی هر روز جزءخوانی قرآن کریم و سخنرانی مذهبی همزمان با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در فرهنگسرای گلستان دایر است.

امین زاده با بیان اینکه حضور کارشناس مذهبی برای پاسخگویی به مسائل شرعی و احکام از برنامه های مهم مراکز فرهنگی هنری منطقه در ماه رمضان است، افزود: برگزاری مسابقات قرآنی در «دوشنبه های قرآنی» که تاکنون بیش از ۱۰۰ اجرا در مساجد داشته در این ماه نیز ادامه یافته و با حضور قاریان مطرح کشور در ۵ مسجد پیش از نماز مغرب و عشاء برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های معنوی این ماه در تمام مراکز فرهنگی و هنری منطقه ۸ اظهار کرد: خانه فرهنگ سلام، کرسی تلاوت قرآن کریم را با عنوان «محفل انس با قرآن» و قرائت زیارت پرفیض عاشورا را با عنوان «نوای عاشورایی» در چهارشنبه هر هفته برگزار می کند.

رئیس فرهنگسرای گلستان با بیان اینکه یکی از اهداف مهم این مدیریت ترویج فرهنگ جهاد و شهادت است، افزود: «در کوی نیکنامان» با هدف تجلیل از خانواده شهدا پنجشنبه های هر هفته برگزار می شود و تاکنون از خانواده گرانقدر ۷۳ شهید در این برنامه تجلیل شده است.

وی با تاکید بر نقش خانواده در سبک زندگی اسلامی و غنیمت دانستن ماه مبارک برای تبیین و ترویج آموزه های صحیح زندگی، عنوان کرد: برنامه «زندگی آموختنی است» با حضور حجت الاسلام سیدمحسن علوی با موضوعات تربیت اسلامی و «طب الرضا» با رویکرد تغذیه سالم در ماه مبارک میزبان علاقه مندان است.

امین زاده ضمن تاکید بر استمرار قدرتمند برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در ماه رمضان، تصریح کرد: «بوستان اندیشه» نمایشگاه کتب قرآنی و مذهبی، مسابقه جدول ماه، مسابقه کتابخوانی «دومین ستاره» که به مناسبت میلاد امام حسن(ع) در خانه فرهنگ سلام برگزار می شود و مسابقه «حدیث آفتاب» از برنامه های مهم حوزه فرهنگ در این منطقه است.

وی با تأکید بر اینکه همزمان با شهادت حضرت امیرالمومنین(ع) شب شعر آئینی در فرهنگسرای گلستان برگزار خواهد شد، عنوان کرد: نمایشگاه تصویرسازی باغ ملکوت، نمایشگاه خوشنویسی و نقاشی خط «شور شکسته»، نمایشگاه آثار موزه و کتابخانه «دستان دعا» و نمایشگاه عکس «فراغ یار» قدس نیز از برنامه های مهمی است که در ماه مبارک رمضان در مراکز فرهنگی و هنری منطقه ۸ برگزار خواهد شد.

امین زاده با اشاره به کلام بینان گذار کبیر انقلاب که روز قدس را روز مقابله مستضعفين عليه مستكبرين دانستند، اعلام کرد: «فرهنگسرای قدس» در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با برنامه های ویژه ای در دفاع از مردم مظلوم فلسطین برپا می شود.

شرکت در این برنامه ها برای عموم مردم آزاد و رایگان است. علاقه مندان می توانند برای شرکت به فرهنگسرای گلستان واقع در نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک مراجعه یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن ۷۷۸۱۵۱۷۳ تماس بگیرند .

منبع

می پسندم (۳) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای « از برپایی شب شعر آئینی تا مسابقه کتابخوانی «دومین ستاره»»