معرفی کتاب عارفانه


معرفی کتاب عارفانه

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۷/۱۸

تعداد بازدید: ۲۳۷۹

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

«عارفانه» زندگینامه و خاطرات شهید عارف احمدعلی نیّری است که به همت گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی گردآوری شده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

مدارا با بچه ها در سنین نوجوانی، همراهی با آن ها و عدم تنبیه، از اصول اولیه تربیت است. احمد آقا که از شانزده سالگی قدم به وادی تربیت نهاد. او بدون استاد تمام این اصول را به خوبی رعایت می کرد.

شاید بتوان گفت: هیچ کدام از نوجوانان و جوانان آنجا مثل احمد آقا اهل سکوت و معنویت نبودند. نوع شیطنت های آن ها هم عجیب بود. در مسجد خادمی داشتیم به نام میرزا ابوالقاسم رضایی که بسیار انسان وارسته و ساده ای بود. او بینایی چشمش ضعیف بود. برای همین بارها دیده بودم که احمد آقا در نظافت مسجد کمکش می کرد. اما بچه ها تا می توانستند او را اذیت می کردند!

یک بار بچه ها رفته بودند به سراغ انباری مسجد. دیدند در آنجا یک تابوت وجود دارد. یکی از همان بچه های مسجد گفت: من می خوابم توی تابوت و یک پارچه می اندازم روی بدنم. شما بروید خادم مسجد را بیاورید و بگویید انباری مسجد «جن و روح» داره!

بچه ها رفتند سراغ خادم مسجد و او را به انباری آوردند. حسابی هم او را ترساندند که مواظب باش اینجا...

وقتی میرزا ابوالقاسم با بچه ها به جلوی انباری رسید آن پسر که داخل تابوت بود شروع کرد به تکان دادن پارچه! اولین نفری که فرار کرد خادم مسجد بود. خلاصه بچه ها حسابی مسجد را ریختند به هم!

یا اینکه یکی دیگر از بچه ها سوسک را توی دست می گرفت و با دیگران دست می داد و سوسک را در دست طرف رها می کرد و...

چقدر مردم به خاطر کارهای بچه ها به احمد آقا گله می کردند. اما او با صبر و تحمل با بچه ها صحبت می کرد.

مشخصات کتاب:
کتاب عارفانه
دسته بندی دفاع مقدس
تعداد صفحات ۱۶۰ صفحه
شابک ۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۱-۲۶-۶‬
تاریخ انتشار ۱۳۹۵

#معرفی کتاب عارفانه #معرفی کتاب زندگینامه و خاطرات شهید عارف احمدعلی نیّری #گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی #انتشارات شهید ابراهیم هادی
می پسندم (۶) نمی پسندم (۰)

نظرات کاربران

سلام اولین باری که این کتاب را خواندم زمان اعتکاف بود آن هم اولین اعتکاف واقعی زندگی من تاثیر فوق العاده ای رو من داشت چون شغلم طوری ست که بیشتر با بچه های سنین مختلف سروکاردارم این کتاب یه جورایی باعث شد در برخوردم با بچه ها ونوجوان ها تجدید نظر کنم تاجایی که سعی کردم حداقل شبیه این شهید رفتار کنم وبه صورت داوطلبانه برای بچه های هم محله وهمشریهام کلاس های تابستانه برگزار کنم که البته تمامی اینها هیچ کدام بدون دردسر نبود ولی با این حال از این شهید یاد گرفتم که صبرو حوصله داشته باشم
۲۰

ارسال نظر برای «معرفی کتاب عارفانه»