مسابقه کتابخوانی عاشورا در قم


مسابقه کتابخوانی عاشورا در قم

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۵/۲۱

تعداد بازدید: ۱۳۵

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب عاشورا نوشته علی صفایی حائری با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و هیئت هنر و رسانه از 19 مرداد الی 31 شهریور ماه برگزار می شود.

کتاب «عاشورا» نوشته علی صفایی حائری است که در این کتاب حرکت امام حسین(ع)، تحلیل های گوناگون متفکران جهان اسلام در مورد قیام امام حسین(ع) و هدف حرکت ایشان، بررسی و نقد و تبیین شده است هر چند هیچ کدام از این تحلیل ها نتوانسته اند تمام ابعاد و زوایای حرکت امام حسین(ع) را معرفی کنند. نویسنده با دقت در تفاوت معنای «هدف» و معنای «انتخاب»، به تحلیلی کامل از حرکت امام حسین (ع) می پردازد.

مؤلف این کتاب، مسائل بنیادی را که صاحب هر نظریه مفروض گرفته، نقد کرده و به این سؤالات پاسخ می دهد که آیا امام قیام کرد یا مجبور به قیام زودهنگام شد؟ آیا این حرکت هدف امام بود یا بهترین انتخاب او در آن شرایط بود؟

علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه می توانند از 19 الی 21 مرداد ماه برای تهیه کتاب با 30 درصد تخفیف و شرکت در مسابقه، به غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم در هیئت هنر و رسانه واقع در خیابان الغدیر، کوچه 8، مجتمع فرهنگی آموزشی هدایتی مراجعه کنند.

همچنین تهیه نسخه الکترونیکی کتاب و شرکت در مسابقه به صورت مجازی و از طریق سامانه مسابقات نهاد کتابخانه های عمومی کشور www.samakpl.ir نیز تا 31 شهریور وجود دارد.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 37717675 و یا پورتال اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم به آدرس www.qompl.ir مراجعه کنند.

#مسابقه کتابخوانی عاشورا #قم #کتاب عاشورا #علی صفایی #اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم #هیئت هنر و رسانه #امام حسین(ع) #جهان اسلام #قیام #دانشجویان #کارکنان #جهادگران #دانشگاه های سراسر کشور #تاسوعا #عاشورا #کانال #مسابقه #مسابقه کتابخوانی مجازی #عین صاد #حجت الاسلام علی صفایی
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «مسابقه کتابخوانی عاشورا در قم»