رمان «ریشه‌ها» محور مسابقه کتابخوانی هشت بهشت


 رمان «ریشه‌ها» محور مسابقه کتابخوانی هشت بهشت

تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۴/۰۴

تعداد بازدید: ۹۰

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

رمان ریشه ها، اثر «الکس هیلی»، از فوق العاده ترین و تأثیرگذارترین کتاب های معاصر است.

الکس هیلی از طریق داستان یک خانواده، (خانواده‎ی خودش) به حکایت فراموش نشدنی و مثال زدنی شخصیتی به نام «کونتا کینته» و شش نسل پس از او زندگی بخشیده است. شخصیت های زیادی از جمله برده ها و مردمان آزاد شده، کشاورزان و آهنگران، کارگران چوب و راه آهن، وکلا و معماران و البته یک نویسنده در این رمان دخیل هستند.

هیلی در رمان ریشه ها، کاری بسیار فراتر از بازگویی تاریخ خانواده خود کرده است. او به عنوان نخستین نویسنده سیاهپوست آمریکایی که رد نیاکان خود را تا دورترین نسل ها گرفته، موفق به آشکار کردن گذشته حدود ۲۵ میلیون آمریکایی آفریقایی تبار شده است.

او از فرهنگی غنی و بسیار قدیمی سخن گفته که توسط برده داری تا مرز نابودی کامل پیش رفت. اما رمان ریشه ها، در نهایت، فقط سیاهپوستان یا سفیدپوستان را مخاطب قرار نمی دهد، بلکه همه مردم از همه نژاد ها می توانند از رمان ریشه ها بهره مند شوند، چون داستان این رمان، یکی از بهترین گواه ها در نشان دادن انعطاف پذیری و مقاومت انسان در شرایط دشوار است.

دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور اعم از پزشکی و غیر پزشکی اعم از پیام نور، علمی کاربردی، علم و فرهنگ، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه علوم پزشکی ارتش و. می توانند با مراجعه به سایت باشگاه کتابخوانی دانشجویان ایران به نشانی BookRc.ir برای شرکت در ، در سومین سال از برگزاری آن ثبت نام کنند.

آزمون این مسابقه، چون دوره های پیشین در آخرین جمعه هر ماه (۲۵ شهریور ماه ۱۴۰۱) از ساعت ۹ تا ۲۴ به صورت مجازی (آنلاین) برگزار می شود.

به دانشجویان برگزیده این مسابقه جوایز ۵ میلیون ریالی اهدا می شود.

چنانچه دانشجویان در ورود به سایت و یا ثبت نام با مشکل مواجه شدند می توانند به آیدی تلگرامی @FarhangiJUT اطلاع دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مسابقات کتابخوانی هشت بهشت با شناسه FJUTBookRC@ امکانپذیر است.

آدرس صفحه اینستاگرام معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران هم fju_tehran@ است.

نسخه الکترونیکی رمان «ریشه ها»، با ترجمه «علیرضا فرهمند» در بن سازه (پلتفرم) طاقچه موجود است.

#رمان «ریشه‌ها» محور مسابقه کتابخوانی هشت بهشت #الکس هیلی #برده‌ #رمان #تاریخ #دانشگاه‌های سراسر کشور #پزشکی #پیام‌نور #علمی کاربردی #علم و فرهنگ #دانشگاه آزاد اسلامی #دانشگاه شهید رجای #دانشگاه علوم پزشکی ارتش #باشگاه کتابخوانی دانشجویان ایرانسومین مسابقه مجازی کتابخوانی هشت بهشت
می پسندم (۱) نمی پسندم (۰)
جهت دریافت اخبار مسابقات کتابخوانی یارکتاب را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ارسال نظر برای « رمان «ریشه‌ها» محور مسابقه کتابخوانی هشت بهشت»