برگزاری جشنواره ملی کتاب‌خوانی رضوی در استان سمنان


برگزاری جشنواره ملی کتاب‌خوانی رضوی در استان سمنان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۰۵

تعداد بازدید: ۱۱۵۱

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش خبرگزاری شبستان از سمنان؛هفتمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی از برنامه های پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (علیه السلام ) با هدف گسترش و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی، ترویج فرهنگ رضوی و ترویج مطالعه با تکیه بر سیره ائمه معصوم (علیه السلام) و .... برگزار خواهد شد.

گسترش فعالیت های فرهنگی مرتبط با حضرت امام رضا(علیه السلام) ، شناسایی شخصیت والای این امام بزرگوار و ترغیب کودکان و نوجوانان به بهره گیری از فرهنگ و معارف رضوی از دیگر اهداف برگزاری هفتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی عنوان شده است.

شش عنوان کتاب در بخش های کودک، نوجوان و بزرگسال در موضوع های امام رضا (علیه السلام )، حضرت معصومه (سلام الله علیها)، حضرت احمد بن موسی (علیه السلام) در این جشنواره به مخاطبان عرضه می شود.

در بخش کودک کتاب "۱۰ قصه از امام رضا(علیه السلام) برای بچه ها" نوشته مژگان شیخی، انتشارات قدیانی و در بخش نوجوان کتاب "ماه غریب منم" نوشته مجید ملا محمدی، انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی) معرفی شده است.

در این دوره از مسابقه کتابخوانی با توجه به شخصیت معنوی حضرت معصومه (سلام الله علیها) و احمد بن موسی (علیه السلام) برای بخش جوان و بزرگسال علاوه بر کتاب با موضوع امام رضا (علیه السلام)،کتابهای "زندگی به سبک خورشید" نوشته مهدی غلامعلی؛ انتشارت جمال؛ "مهارت های زندگی در سیره رضوی" نوشته محمدرضا شرفی؛ انتشارت موسسه خدمات مشاوره ای و پژوهش های اجتماعی؛ "بانوی ملکوت" نوشته علی کرمی جهرمی؛ انتشارات بوستان کتاب و کتاب "چلچراغ" نوشته جلیل عرفان منش؛ انتشارت دفتر پژوهش های آستان قدس رضوی انتخاب شده است.

در این دوره نیز همچون دوره گذشته امکان مشارکت خانوادگی در مسابقه کتابخوانی وجود دارد و علاقه مندان ضمن اینکه به صورت انفرادی در مسابقه شرکت می کنند، این امکان را دارند که با ارسال پاسخ در قالب پاسخنامه های خانوادگی برگزیده جشنواره شوند.

برای دریافت فایل الکترونیک کتاب های مسابقه لازم است به پورتال اداره کل کتابخانه های عمومی سمنان مراجعه شود و همچنین تهیه کتاب های مسابقه نیز از همین تاریخ در کتابخانه های سراسر کشور امکان پذیر است.

آخرین مهلت شرکت در این مسابقه اول تیرماه ١٣٩٦ است و علاقه مندان می توانند پاسخنامه را به نزدیک ترین کتابخانه عمومی تحویل دهند یا به آدرس دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران، خیابان بلوار کشاورز، تقاطع فلسطین، خیابان شهید کبکانیان، خیابان طباطبایی رفیعی، نبش کوچه نوری (کامبیز)، پلاک ١٨، اداره کل فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ارسال کنند.

هفتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کتابخانه های عمومی استان سمنان برگزار می شود.

جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصتی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و ترغیب شهروندان به سمت کسب معارف رضوی است.

این مسابقه کتابخوانی بستری مناسب است تا عموم مردم با فضائل امام بزرگوار حضرت امام رضا (علیه السلام) آشنا شوند.

جشنواره کتابخوانی رضوی برای ایام گرامیداشت سالروز میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) و دهه کرامت تدارک دیده شده و برگزار خواهد شد.

کار برای امام رضا (علیه السلام) وظیفه است و باید از این فرصت خاص، برای معرفی هرچه بیشتر امام رضا(علیه السلام) و سیره رضوی به مسلمانان استفاده کنیم.

منبع خبر

می پسندم (۴) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «برگزاری جشنواره ملی کتاب‌خوانی رضوی در استان سمنان »