معرفی کتاب تفکر استراتژیک نوشته مجتبی لشکر بلوکی


معرفی کتاب تفکر استراتژیک نوشته مجتبی لشکر بلوکی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۱

تعداد بازدید : ۷۸۲

نویسنده : محمدجوادآقایی

کتاب حاضر در موضوع فنون و فرامین تفکر استراتژیک به نگارش در آمده است. از این رو نخست تعریفی از تفکر استراتژیک ارائه و سپس جایگاه تفکر استراتژیک و کارکردهای آن در سازمان و نیز چگونگی یادگیری تفکر استراتژیک شرح داده می شود. آن گاه فرامین ده گانة تفکر استراتژیک به ترتیب معرفی می شود. در این مقال مفاهیم هدف گرایی، هدف گیری، عزم استراتژیک، تحلیل پارتو، فکرافزار غیر مشتریان، منحنی ارزش، فکرافزار پیشرانه های تغییر، سناریوپردازی شبکه ارزش، نوآفرینی سیستمی و... بررسی می شوند. در ادامه با ارائه پرسش ها و ایده های استراتژیک به مخاطب کمک می شود تا قوه تفکر استراتژیک خود را تقویت کند.

در پشت جلد کتاب می خوانیم:

برخي افراد از نعمت بلوغ ذاتي تفكر و هوشمندي استراتژيك بهره مند هستند و متاسفانه اين گونه افراد نادرند. اما خوشبختانه براي افراد ديگري كه داراي چنين نبوغي نيستند راه حلي وجود دارد. منطق بنيادين اين كتاب اين است: اگر مي خواهيد روش جديدي از تفكر را بياموزيد، براي آموختن آن خود را خسته نكنيد. فكرافزارها و فنون آن نوع از تفكر را بياموزيد و به كار ببريد تا روش جديدي از تفكر را در شما ايجاد كند. در اين كتاب خواهيد خواند:

1- 10 فرمان تفكر استراتژيك

2- 20 فكرافزار تفكر استراتژيك

3- 30 نمونه موردي كوتاه در زمينه تفكر استراتژيك

4- 40 فراز از گفتارهاي مختلف براي تحريك تفكر استراتژيك

5- 50 پرسش كليدي براي تقويت ظريفت تفكر استراتژيك

در باره نویسنده کتاب :

دکتر مجتبی لشکربلوکی دانش آموخته صنعتی شریف و شهید بهشتی در رشته های مهندسی صنایع و مدیریت استراتژيک است. وی هم اکنون مشاور وزیر اقتصاد در حوزه مدیریت استراتژيک و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری های خارجی ایران (ایفیک) است و همچنین عضو هیات علمی مدعو دانشگاه صنعتی شریف است. علاوه بر این دانشگاه وی سابقه هفت ترم تدریس در دانشگاه های امیرکبیر، تهران، علوم اقتصادی و ... را دارد. تجربه حضور وی در بیش از 35 پروژه سیاست گذاری، برنامه ریزی استراتژيک، مهندسی سازمان و... از وی مشاور و مدرسی توانمند و عملگرا ساخته است. وی در حال تئوری پردازی در زمینه مدیریت استراتژيک معطوف به عمل و زمان واقعی (Real Time) است. تا کنون از وی سه کتاب و بیش از 14 مقاله معتبر منتشر شده است.

اطلاعات کلی کتاب :
فنون و فرامین تفکر استراتژیک
نویسنده: مجتبی لشکربلوکی
ناشر: نص
تعداد صفحه: 184

#معرفی کتاب #معرفی کتاب تفکر استراتژیک #آنچه باید درباره کتاب تفکر استراتژیک بدانید #معرفی آثار مجتبی لشکر بلوکی #انتشارات نص #انتشارات نص #مدیریت استراتژيک معطوف به عمل و زمان واقعی #10 فرمان تفكر استراتژيك #20 فكرافزار تفكر استراتژيك #30 نمونه موردي كوتاه در زمينه تفكر استراتژيك #40 فراز از گفتارهاي مختلف براي تحريك تفكر استراتژيك #50 پرسش كليدي براي تقويت ظريفت تفكر استراتژيك

ارسال نظر برای «معرفی کتاب تفکر استراتژیک نوشته مجتبی لشکر بلوکی»