معرفی کتاب کلیات علم اقتصاد نوشته گریگوری منکیو


معرفی کتاب کلیات علم اقتصاد نوشته گریگوری منکیو

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۰

تعداد بازدید : ۳۳۶

نویسنده : akbari_alireza

بهتر است مطالعه در مورد اقتصاد را با این کتاب شروع کنید. کمتر کتابی به اندازه این اثر جامعیت دارد. زبان آن ساده است و تا جای ممکن از روابط ریاضی پرهیز می کند. منکیو در این کتاب مدام ذهن شما را به چالش می کشد و سوال هایی می پرسد که باید در مورد آن فکر کنید. مهم نیست به اقتصاد علاقه دارید یا نه، منکیو شما را عاشق اقتصاد می کند. کتاب کلیات علم اقتصاد می تواند مسیر زندگی شما را برای همیشه تغییر دهد. مهم نیست به اقتصاد علاقه دارید یا نه، منکیو شما را عاشق اقتصاد می کند.

معرفی کتاب:

کتاب کلیات علم اقتصاد در سیزده بخش و 36 فصل تنظیم شده است. مهم ترین بخش های کتاب عبارتند از نیروهای بازار، کشش، سیاست های دولت، بازارها و رفاه، اقتصاد بخش عمومی، رفتار بنگاه و سازمان صنعتی، ساختارهای مختلف بازار، اقتصاد بازار نیروی کار، مرزهای دانش، اقتصاد خرد، اندازه گیری درآمد ملی، اقتصاد حقیقی در بلندمدت، پول و قیمت ها در بلندمدت، اقتصاد کلان باز، نوسانات اقتصادی در کوتاه مدت و مرزهای دانش اقتصاد کلان و مهم ترین سیاست های بحث انگیز اقتصاد کلان. فصل های مختلف این کتاب در سال های قبل در سه کتاب مبانی علم اقتصاد، نظریهٔ اقتصاد خرد و نظریهٔ اقتصاد کلان منتشر شده است.

در کتاب حاضر بر کاربردها و سیاست ها تأکید بیش تری شده است. مطالعات موردی بسیار زیاد با هدف درک بهتر محصول علم اقتصاد و کاربرد آن ها در تمام فصل های کتاب ارائه شده است. نگارش متفاوت، طرح ابتکاری موضوعات و بررسی کاربردی سیاست های اقتصادی برخی مزیت های کتاب منکیو در مقایسه با سایر کتاب های مشابه است.

بعضی از بخش های کتاب:

• مقدمه

• ده اصل اقتصادی

• عرضه و تقاضا: بازارها چگونه کار می کنند

• موضوعاتی برای مطالعه بیشترداده های اقتصاد کلان

• اقتصاد حقیقی در بلند مدت

• پول و قیمت ها

• نوسانات اقتصادی کوتاه مدت

• و......

درباره نویسنده:

دکتر گریگوری منکیو استاد اقتصاد دانشگاه هاروارد است. او تحصیلات خود را در دانشگاه های پرینستون و ام آی تی به پایان رسانده و تاکنون مباحث مختلفی مانند اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، آمار و اصول اقتصاد را در دانشگاه تدریس کرده است. منکیو نویسنده ای پرکار است که مقالات بسیار زیادی در مجلات معتبر علمی و اقتصادی، مانند جورنال آو پولیتیکال اکونومی، امریکن اکونومیک ریویو، و کوارترلی جورنال آو اکونومیکس و مجلات ترویجی برای عموم مردم، مانند فاینانشیال تایمز و وال استریت جورنال، به چاپ رسانده است و نیز مقاله نویس مجلهٔ فورچون و ناشر مجموعه ای از بهترین و پرفروش ترین کتاب های درسی دانشگاهی به ویژه در زمینهٔ اقتصاد خرد، اقتصاد کلان و مبانی علم اقتصاد بوده است. کتاب های منکیو با اقبال فراوان روبه رو شده اند و در اکثر دانشگاه های معتبر دنیا به منزلهٔ کتاب درسی مورد استفادهٔ دانشجویان قرار می گیرند. پروفسور منکیو سرپرستی طرح های اقتصادی در دانشگاه های کمبریج و ماساچوست، و مشاورهٔ بانک مرکزی آمریکا و دفتر بودجهٔ مجلس آمریکا را بر عهده داشته است.

معرفی مترجم کتاب:

حمیدرضا ارباب متولد سال 1336 در تهران است. فارغ التحصیل مقطع دکتری در رشتهٔ اقتصاد است و از سال 1366 عضو هیئت علمی دانشکدهٔ اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی است. اقتصاد محیط زیست و منابع طبیعی اثر راجر پرمن، یوما، جیمز مک گیل ری با ترجمهٔ او در سال 1383 به عنوان کتاب برگزیدهٔ سیزدهمین دورهٔ کتاب سال دانشگاهی شناخته شد و اقتصاد خرد اثر گریگوری منکیو نیز با ترجمهٔ وی در سال 1387 جایزهٔ کتاب فصل پاییز را دریافت کرد.

اطلاعات کتاب:
کلیات علم اقتصاد
نویسنده: گریگوری منکیو
مترجم: حمیدرضا ارباب
انشارات: نشر نی
موضوع: اقتصاد
تعداد صفحات: 952
شابک: 9789641852605

#معرفی کتاب #معرفی کتاب کلیات علم اقتصاد #آثار گریگوری منکیو #کتاب با موضوع اقتصاد #انتشارات نشر نی #معرفی اثار ترجمه شده حمیدرضا ارباب

ارسال نظر برای «معرفی کتاب کلیات علم اقتصاد نوشته گریگوری منکیو»