معرفی کتاب تقویت مهارت های ذهنی (خلاقیت، هوش، حافظه و تندخوانی) نوشته اندرو رایت


معرفی کتاب تقویت مهارت های ذهنی (خلاقیت، هوش، حافظه و تندخوانی)  نوشته اندرو رایت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۹

تعداد بازدید : ۱۲۴

نویسنده : mjavad

در اين كتاب روش ها و ايده هايي براي بهره گيري مناسب از مغز مطرح شده با تأكيد بر آن چيزهايي كه هركس مي تواند انجام دهد و قابليت هايي كه در خود مي تواند بيابد. دست به كار شدن و فعال بودن، جمع آوري اطلاعات، نظرات و ايده هاي مربوط به اطلاعات كسب شده را بهبود بخشيدن، آنها را پردازش كردن، دسته بندي و مرتب كردن آنها، يادداشت برداري از آنها و درميان گذاشتن آنها با ديگران بسيار مهم و همان كارهایي است كه نويسنده در كتاب حاضر انجام داده است.

در مقدمه کتاب می خوانیم:

مغز انسان تواناییهای شگفت انگیزی دارد. اما آیا ما به نحو احسن از مغز خود بهره می گیریم؟ آیا ما همیشه به همان نحو که همیشه اندیشیده ایم به تفکر می پردازیم؟ در این کتاب ما روشها و ایده هایی را

مطرح کرده ایم که امیدواریم برای شما سودمند و مفید باشد. تمرین و بدنی باعث تقویت عضلات می شود و کار فکری ذهن آدمی را قوی می سازد. اغلب اوقات به ما گفته اند کار فکری یعنی این که ببینیم دیگران چه گفته اند و چه کرده اند و همان کارها را یاد بگیریم. اما در این کتاب همواره تأکید ما بر آن چیزهایی بوده است که خود شما می توانید انجام دهید و به قابلیتهایی که در خود می توانید بیابید اصرار ورزیده ایم. دست به کار شدن و فعال بودن، جمع آوری اطلاعات، نظرات و ایده های مربوط به اطلاعات کسب شده را بهبود بخشیدن، آنها را پردازش کردن، دسته بندی و مرتب کردن آنها، یادداشت برداری از آنها و در میان گذاشتن آنها با دیگران بسیار مهم است. اینها همان کارهایی است که من سعی کرده ام در این کتاب انجام دهم و امیدوارم مطالب این کتاب برایتان سودمند و مفید بوده باشد.

در بخش دیگری از کتاب آمده است:

مغز انسان توانایی های شگفت انگیزی دارد. اما آیا ما به نحو احسن از مغز خود بهره می گیریم؟ آیا ما همیشه به همان نحو که همیشه اندیشیده ایم به تفکر می پردازیم؟ در این کتاب ما روش ها و ایده هایی را مطرح کرده ایم که امیدواریم برای شما سودمند و مفید باشد. تمرین بدنی باعث تقویت عضلات می شود و کار فکری ذهن آدمی را قوی می سازد. در این کتاب تاکید ما همواره بر چیز هایی بوده است که خود شما می توانید انجام دهید و به قابلیت هایی که در خود می توانید بیابید اصرار ورزیده ایم.

اطلاعات کلی کتاب :
کتاب تقویت مهارت های ذهنی (خلاقیت، هوش، حافظه و تندخوانی)

نويسنده: اندرو رایت
ترجمه: حمید بلوچ
انتشارات: شباهنگ
تعداد صفحات: 152

#معرفی کتاب #معرفی کتاب تقویت مهارت های ذهنی (خلاقیت #هوش #حافظه و تندخوانی) #آنچه باید درباره کتاب تقویت مهارت های ذهنی (خلاقیت #هوش #حافظه و تندخوانی) بیشتر بدانید #معرفی کتاب مهارت های ذهنی #معرفی آثار اندرو رایت #معرفی آثار حمید بلوچ

ارسال نظر برای «معرفی کتاب تقویت مهارت های ذهنی (خلاقیت، هوش، حافظه و تندخوانی) نوشته اندرو رایت »