معرفی کتاب زندانیان باور : راهنمای کاربردی تغییر باورها نوشته متیو مکی و پاتریک فانینگ


معرفی کتاب زندانیان باور : راهنمای کاربردی تغییر باورها نوشته متیو مکی و پاتریک فانینگ

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۹

تعداد بازدید : ۱۳۸

نویسنده : mjavad

کتاب زندانیان باور نوشته ی مشترک ماتیو مک کی و پاتریک فانینگ را زهرا اندوز به فارسی برگردانده است. تصوير شما از خودتان ، شناسايي باورهاي مركزي تان ، پيامدهاي باورهاي مركزي ، شواهدي از گذشته تان ، يافتن مفروضه هاي آزمون پذير ، آزمايش قانون هاي تان ، تقويت باورهاي مركزي جديد و... عنوان هایی است که در این کتاب ارائه شده است.

معرفی مولفان:

پاتریک فانینگ نویسنده ی تخصصی در زمینه بهداشت روانی است و بنیانگذار گروه حمایت از مردان در شمال کالیفرنیا است. او هشت کتاب خودآموزی، از جمله اعتماد به نفس، افکار و احساسات، مهارت های زوجین، ذهن و احساسات، را با نویسندگی خودش و همکاری نوشته است.

متیو مکی، دکترا، استاد مؤسسه رایت در برکلی، CA است. او کتاب های متعددی از قبیل کتاب کوچک رفاه و کاهش استرس، اعتماد به نفس، افکار و احساسات، هنگامی که خشم باعث درد و آزار و اذیت در زندگی بدون خشم است، به تنهایی و با همکاری نوشته است. متیو مکی دکترای خود را در زمینه روانشناسی بالینی از دانشکده روانشناسی حرفه ای کالیفرنیا دریافت کرده و متخصص در درمان شناختی رفتاری اضطراب و افسردگی است. او در منطقه خلیج سن فرانسیسکو کار و زندگی می کند.
درباره کتاب :

نویسندگان کتاب با الهام گرفتن از کارهای پادسکی این نکته را برجسته ساخته اند که راه رسیدن به باورهای مرکزی مراجعین تحلیل گفتار درونی آنهاست. تحلیل نظامند و دقیق گفتار درونی مراجعین، شناخت درمانگران را به سمت نظام باورهای افراد مبتلا به مشکلات هیجانی سوق خواهد داد اما شناخت درمانی با تمام پیشرفت های خود تحلیل ناقصی از شناخت ارائه داده است. زیرا تحلیل گفتار درونی باید به سطح انگیزه و احساس مراجع برسد که منشا و آبشخور اصلی شناخت است.
هسته اصلی کتاب حاضر تغییر باورهای مرکزی مراجعین است. اگرچه در خصوص باورهای مرکزی و طرح واره ها بین صاحب نظران رویکردشناختی اختلاف نظر وجود دارد اما باورهای مرکزی در حقیقت زیربنایی ترین سطح شناخت را تشکیل می دهند.

پشت جلد کتاب می خوانیم:

ماتیو مک کی سرپرست انجمن درمان های کوتاه مدت و مراکز خدمات روان شناختی هاید آشبوری در سانفرانسیسکو است. او با کمک همکاران خود شش کتاب از جمله آرامش آموزی و کاهش استرس، افکار و احساسات، پیام ها، طلاق، عزت نفس و خشم مخرب را به رشته ی تألیف درآورده است. وی مدرک دکترای روانشناسی بالینی خود را از دانشکده ی روانشناسی حرفه ای کالیفرنیا دریافت کرد. دکتر ماتیو مک کی در حوزه ی رفتاری – شناختی و در زمینه ی افسردگی، اضطراب و خشم کار می کند. پاتریک فانینگ نویسنده ای حرفه ای در حوزه ی مسائل بهداشت روانی است. از او قبلا کتاب های استفاده از تصویرسازی ذهنی برای تغییر، راهنمای بالینی استفاده از قدرت تجسم برای بهبود خود و کنترل درد و وزن به چاپ رسیده است. او همچنین به همراه ماتیو مک کی کتاب های افکار و احساسات، پیام ها و عزت نفس را نوشته است. این کتاب به افراد کمک می کند تا باورهای مرکزی خود را بشناسند و آن ها را تغییر دهند. کتاب حاضر رویکردی نوین را ارائه می دهد که توانایی کمک به افراد زیادی را دارد، آن هایی که زندگی شان در زیر سایه ی باورهای منفی شان درباره ی خود و جهان تیره و تار شده است.

اطلاعات کلی کتاب:
زندانیان باور: راهنمای کاربردی تغییر باورها
نویسنده: متیو مکی-پاتریک فانینگ
ترجمه: زهرا اندوز
ناشر: ذهن آویز
تعداد صفحه:204

#معرفی کتاب #معرفی کتاب زندانیان باور #معرفی کتاب راهنمای کاربردی تغییر باورها #آنچه باید درباره کتاب زندانیان باور بدانید #معرفی آثار متیومکی #معرفی آثارپاتریک فانینگ

ارسال نظر برای «معرفی کتاب زندانیان باور : راهنمای کاربردی تغییر باورها نوشته متیو مکی و پاتریک فانینگ»