معرفی کتاب دوئل با روند نوشته محمد شعبانی


معرفی کتاب دوئل با روند نوشته محمد شعبانی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۹

تعداد بازدید : ۱۳۳

نویسنده : mjavad

اولین کتاب از سری کتابهای «نگاه نو به بازار» با عنوان «دوئل با روند» نوشته محمد شعبانی (نیما آزادی) با همت شرکت سرمایهگذاری کارآمد انتشار یافت. این کتاب با هدف ارائه مطالبی مفید به منظور تصمیمگیری فعالان بازارهای مالی نگاشته شده است.

از دیدگاه مولف، کتاب حاضر با نگاهی به نو به بازار، در صدد است امید معاملهگران ایرانی به بازار سرمایه را افزایش دهد و به آنها این امکان را بدهد که با درک درست و صحیح مطالب در کنار روانشناسی درست بازار، در حوزههای مختلف، جذب بازارهای مالی شوند.

"دوئل با روند" در 9 فصل نگاشته شده است وبه عنوان منبعی ساده و روان برای آموزش تحلیل تکنیکال میتواند مورد استفاده قرار گیرد. مولف سعی کرده است با ارائه مثالهای متعدد، از کلیگویی بپرهیزد و مطالب به صورت مختصر بیان شود.

در مقدمه وپشت جلد کتاب نوشته شده است:

در طی سالها فعالیت دربازارهای مالی اعم ازبورس وفارکس،نبود منابع کافی برای یادگیری تحلیل تکنیکال همواره یکی از چالش های مهمی بوده که در این مدت به آن اندیشیده ام.در این مجموعه سعی شده باارائه مثال های متعدد وپرهیز ازکلی گویی وحجیم کردن مطالب،بابیان مطالب به صورت ایجاز هم از حجم کتاب کاسته شود وهم خواننده ازمطالعه کتاب استفاده کافی ببرد.امید است مطالعه کتاب برای شما سودمند واقع شود.

درباره کتاب (فضای کلی کتاب):

روند دوست ماست، در جهت روند معامله کنید، جملات مشهوری است که در هر کتاب تحلیل تکنیکی به چشم میخورد، اما به واقع چند درصد معاملهگران در جهت روند اصلی معامله میکنند؟ چرا خلاف روند اصلی بازار معامله کردن برای بسیاری جذابتر است؟ چرا بسیاری از معاملهگران بهجای معامله در جهت حرکت فعلی بازار دنبال سطوح برگشت برای معاملهگری هستند؟ سوالهای فراوانی وجود دارد که معاملهگران را ترغیب میکند بیشتر دنبال برگشتها و یافتن سطوح برگشتی در بازار باشند درحالیکه بازار بیشتر علاقه به حرکت در یک مسیر مشخص را دارد و کمتر علاقهمند است مسیر حرکتش را تغییر دهد.در این مجال سعی میشود به تمامی این سوالها پاسخ داده شود.

در بازار مهمترین نکتهای که وجود دارد شناسایی درست روندها و معاملهگری در جهت آن میباشد، یکی از دلایل مهمی که در انواع بازارهای مالی ضررهای سنگینی برای معاملهگران بوجود میآورد، معاملهگری در خلاف جهت روند اصلی بازار میباشد. علاقهی فراوانی که بسیاری از تریدرها در ماجراجویی بازار دارند باعث میشود دست به حرکات غیر منطقی در بازار زده و به بیان دیگر در صدد غافلگیری بازار بر میآیند که نتیجهاش غافلگیر شدن خود معاملهگر توسط بازار میباشد.

بازار مسکن یکی از بازارهایی است که تقریباً برای همه قابل درک و ملموس است، چیزی که در چند دههی گذشته برای همه روشن و واضح بود، این بوده که روند حرکتی قیمت مسکن کاملاً صعودی بوده به این مفهوم که هر کسی در چند سال اخیر مسکن خود را فروخته در چند سال بعدش دید که اگر فروش انجام نمیداد سود بیشتری کسب میکرد و قیمت مسکن رشد بیشتری نموده است، پس روند حرکتی قیمت مسکن کاملاً صعودی بوده است و معامله کردن در خلاف جهت بازار که همه در حال خریدن هستند باعث پشیمانی معاملهگر فروشنده میشود.

برای ورود علمی به بحث تشخیص روندها، بهعنوان پیش درآمد، باید مفهوم پیوتها در بازار را تشریح کنیم و کاربرد آن را در تشخیص روندها بیان کنیم. این ابزار یکی از کارترین مفاهیم تکنیکال میباشد. به جرات میتوان گفت پیوتها و تشخیص درست آن در درک صحیح روندها بسیار مثمر ثمر میباشد. همه ی مطالب فوق بصورت تخصصی در کتاب دوئل با روند مطرح شده.

سرفصل های کتاب:

بخش اول: شناسایی پیوت ها
بخش دوم: معرفی روندها
بخش سوم: الگوهای برگشتی
بخش چهارم: الگوهای ادامه دهنده
بخش پنجم: سطوح حمایت ومقاومت
بخش ششم: کانالیزه کردن
بخش هفتم: استراتژی های معاملاتی ساده
بخش هشتم: سطوح حمایت ومقاومت مدرن
بخش نهم: مفاهیم متفرقه در روندشناسی

اطلاعات کلی کتاب:
دوئل با روند
نویسنده:نیما آزادی
ناشر: دانش پژوهان جوان
تعداد صفحه:116

#معرفی کتاب #معرفی کتاب دوئل با روند #آنچه باید درباره کتاب دوئل با روند باید بدانید #معرفی کتاب با موضوع نگاه نو به بازار #معرفی آثار محمد شعبانی #معرفی آثار نیما آزادی

ارسال نظر برای «معرفی کتاب دوئل با روند نوشته محمد شعبانی»