معرفی کتاب «پسر طلا، دختر زمرد» نوشته یی‌یون لی


معرفی کتاب «پسر طلا، دختر زمرد» نوشته یی‌یون لی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۸

تعداد بازدید : ۱۴۰

نویسنده : akbari_alireza

معرفی کتاب :

در کتاب پسر طلا، دختر زمرد، نویسنده 9 داستان آموزنده آورده است که همه ی این داستان ها مربوط به مسائل اجتماعی و خانوادگی می باشد. نویسنده در داستان هایش مباحث آموزنده زندگی را از زاویه ای جدید مطرح می کند و در عین حال پیام هایش را مستقیم بیان نمی کند.

معرفی نویسنده :

یی یون لی در سال 1972 در پکن به دنیا آمد و در سال 1996 به آمریکا مهاجرت کرد. وی به رشته پزشکی علاقه داشت و در دانشگاه آیوا ثبت نام کرد و به ادبیات خلاقانه و همچنین به نوشتن رو آورد. در کارگاه نویسندگان آیوا شرکت کرد و در رشته ی نگارش خلاقانه غیر داستانی فوق لیسانس گرفت و مقالات و سپس داستان هایش در مجله های معتبری مثل پاریس ریویو و نیویورکر چاپ شد. نخستین مجموعه داستانی او به نام هزار سال دعای خیر جایزه بین المللی فرانک اکانر را در رشته داستان نویسی برد. وی همچنین نویسنده کتاب« مرگ شوخی بدی نیست» برنده جایزه کتاب اولی گاردین و همچنین نویسنده رمان «آوارگان» است.

این کتاب سومین اثر خانم لی است که در ایران دومین اثر ترجمه شده ی او به حساب می آید. خانم لی اصلیتی چینی دارد و در حال حاضر ساکن آمریکا می باشد و کتاب هایش را به زبان انگلیسی می نویسد و آثارش ضمن دریافت جوایز مختلف ادبی از سوی منتقدان هم با نقدهای مثبت روبه رو شده است.

یی یون لی در اوکلند کالیفرنیا همراه با همسر و دو پسرش زندگی می کند و در دانشگاه میلز درس ادبیات خلاقانه می دهد.

قسمتی از متن کتاب :

وقتی جوان هستی، برای عشق ازدواج می کنی، وقتی مسن تر می شوی برای هم دلی ازدواج می کنی، تو احساس می کنی گیر یک مرد نامناسب افتادی و هر روز آرزوی مرگ او را می کنی اما روزی که این آرزو با یک معجزه عملی شود هرگز نمی توانی از شر سنگ دلی خود راحت باشی.

نفرت هم مانند عشق دلیل و منطق نمی خواهد بلکه یک تلنگر غیر قابل کنترل دور از آگاهی انسان است. بهتر است بگذاری هرکس عقیده خودش را داشته باشد تا این که به شکلی بخواهی او را قانع کنی و زمانی که اجازه می دهی کسی وارد قلبت شود تبدیل به یک احمق می شوی، وقتی به چیزی تمایل نداشته باشی چیزی هم تو را نابود نمی کند.

فهرست مطالب:
- خانم مالک
- زندان
- پسر طلا ، دختر زمرد
- خواهر خوانده
- خیابان باغ ، خانه شماره سه
- مردی مثل او
- مهربانی

مشخصات کتاب:
پسر طلا، دختر زمرد
موضوع: مجموع داستان خارجی
نویسنده: یی یون لی
مترجم: گیتا حجتی
تعداد صفحه: 200
انتشارات: انتشارات تندیس
شابک: 9786001820625

#معرفی کتاب #معرفی کتاب پسر طلا و دختر زمرد #مجموعه پسر طلا و دختر زمرد #آنچه باید درباره کتاب پسر طلا دختر زمرد بدانید #معرفی آثار یی‌یون لی

ارسال نظر برای «معرفی کتاب «پسر طلا، دختر زمرد» نوشته یی‌یون لی»