معرفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته ناپلئون هیل


معرفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته ناپلئون هیل

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۰

تعداد بازدید : ۷۸

نویسنده :
محمدجوادآقایی

ناپلئون هیل نویسنده آمریکایی که یکی از پیشگامان سبک مدرن ادبیات موفقیت شخصی بود. یکی از معروف ترین اثر او، بیندیشید و ثروتمند شوید، یکی از پرفروشترین کتاب های جهان است .او به یکی از مشاور رئیس جمهور فرانکلین دی روزولت 1933/3/6تبدیل شد هر چه ذهن انسان تصور و باور کند، به او دست می یابد

ناپلئون هیل، پدرش آهنگر بود خانه ای که او در آن متولد شد، اتاقی کوچک در کنار رودخانه پراد در منطقه وایس کانتی ویرجینیا بود.و همه اعضای خانواده در خانه ای که یک اتاق بیشتر نداشت و کوچکترین توجهی به نظافت ان نمی شد زندگی می کردند. از این لحاظ خانه آنها برای همه ساکنین منطقه شناخته شده بود.

دوران کودکی:

ناپلئون از همان دوران کودکی علاقه خود را به مطالعه کتابهای داستان و همچنین، خلاصه نویسی و داستان نویسی نشان داد. او در سیزده سالگی، خبرنگار روزنامه ویرجینیا شد و نام گزارشگر کوهستان را برای خود انتخاب کرد. هیل با پولی که بدست می آورد، هزینه تحصیل خود را پرداخت می کرد. وی برای ادامه تحصیل وارد مدرسه حقوق شد، ولی از عهده هزینه های آن برنیامد، از این رو زمان بیشتری را صرف فعالیت در روزنامه و کسب درآمد کرد.

نویسندگی:

ناپلئون استعداد خوبی در نوشتن داشت و سردبیر روزنامه با استقبال از نوشته ها و مقاله هایش، سرپرستی مصاحبه با افراد برجسته و معروف را به او واگذار کرد. وی در هنگام مصاحبه با افراد نامدار، از تجربیات آنها درس می گرفت و آن را در زندگی خود به کار می برد. هیل با افرادی چون توماس ادیسون ، الکساندر گراهام بل ، هنری فورد و ویلیام جنینگ برایان مصاحبه کرد. او با دقت و ظرافت تمام، راز موفقیت این گونه افراد را بدست می آورد و آن را یادداشت می کرد. از این رو در سال 1928، کتابی با نام قوانین موفقیت نوشت که با استقبال خوبی روبرو شد

چرا باید این کتاب را بخوانید :

بیندیشید و ثروتمند شوید، نوشته ناپلئون هیل، از نخستین و جامع ترین کتاب هایی است که در قرن بیستم به معرفی روش های موفقیت در زندگی و کسب و کار پرداخته و این روش ها را که تا آن زمان تنها در اختیار معدود افراد موفق بوده، همگانی کرده است.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید ، پیشنهاد اولیه نوشتن آن از سوی اندرو کارنگی، موسس و صاحب غول فولاد امریکا و دومین نفر در لیست ثروتمندترین افراد تاریخ به ناپلئون هیل ارایه شد و خود حاصل مصاحبه نویسنده با نزدیک به پانصد فرد موفق آن دوره از جمله فورد، ادیسون و است، اولین بار هفت دهه قبل و در سال 1937منتشر گردید.

از نکات جالب توجه برای کسانی که هم این کتاب را خوانده اند و هم فیلم راز را دیده اند، نزدیکی مفاهیم این دو به یکدیگر است. ناپلئون هیل با الهام از اندرو کارنگی که رمز موفقیت خود را برای او شرح داده بود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را به رشته تحریر درآورده است.

هیل برای نوشتن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید به مدت ۲۰سال به تحلیل زندگی صد مرد نامی پرداخت و حاصل آن را به صورت ۱3 گام برای رسیدن به ثروت شرح داده است.

محتوای این کتاب چیست؟ این کتاب به گفته ناپلئون هیل، حاصل 20 ساله تحقیق اش بر زندگی افراد ثروتمند و موفق است که توانسته 16 قانون موفقیت را کشف کند که هر فردی فقط با اجرای این قوانین میتواند به موفقیت و ثروت دست یابد.

در این کتاب 13 گام برای رسیدن به رویاهایتان ترسیم شده که به تریتیب :

1. اشتیاق

2.ایمان

3.پیشنهاد

4.علم و تخصص

5.تصویر سازی

6.برنامه ریزی سازماندهی شده

7.تصمیم

8.پافشاری

9.قدرت ذهن برتر

10.راز میل جنسی

11.ضمیر ناخودآگاه

12.مغز

13.حس ششم

هرکدام از این 13 گام یک فصل از کتاب را به خود اختصاص داده اند.

قسمتی از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید:

در کار برنامه ریزی برای ثروتمند شدن به کسی اجازه ندهید که رویای شما را از بین ببرد. هرگز به گفته های دیگران اعتنا نکنید. رویاها مثل ابر در هوا پراکنده نیستند. توماس ادیسون می خواست لامپی بسازد که با برق روشن شود و موفق به این کار شد. برادران رایت می خواستند هواپیما بسازند و توانستند ماشین پرواز رویایی خود را اختراع کنند. بتهوون ناشنوا بود و با این حال موسیقی می نواخت. اُ هنری در زندان قوه تخیل خود را به کار انداخت و نویسنده ای بزرگ شد. چارلز دیکنز، بعد از شکست عشقی اش یکی از بزرگترین نویسندگان جهان شد.

هلن کلر، ناشنوا، نابینا و لال بود. به رغم این بدبیاری ها او یک زن تاریخ ساز شد. او ثابت کرد: اگر کسی خود را شکست خورده نپندارد، در شمار شکست خوردگان قرار نمی گیرد.

50 سال پیش، پزشکی به روستایی رفت و یک کتری بزرگ و یک همزن چوبی را به دارو فروش آن روستا فروخت. آن دسته اسکناس که دارو فروش پرداخت، پس انداز کل زندگی اش بود. دارو فروش یک نقطه نظر خرید. کتری قدیمی، همزن چوبی و فرمول نوشته شده روی کاغذ به کالایی منتهی شد که امروزه آن را با نام «کوکاکولا می شناسیم.

در نتیجه، اگر اراده ای باشد راهی هم وجود دارد.

اطلاعات کتاب:
کتاب بیندیشیدوثروتمندشوید
نویسنده: ناپلئون هیل
ترجمه: مهدی قراچه داغی
انتشارات: شباهنگ
تعداد صفحات: 248

#معرفی کتاب #معرفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید #آنچه باید درباره کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید لازم است بدانید #معرفی آثار ناپلئون هیل #کتاب روش های موفقیت در زندگی وکسب وکار

ارسال نظر برای «معرفی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته ناپلئون هیل»