معرفی کتاب زندگی خود را طراحی کنید نوشته بیل بورنت - دیوید ایوانس


معرفی کتاب زندگی خود را طراحی کنید نوشته بیل بورنت - دیوید ایوانس

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۴/۰۷

تعداد بازدید: ۸۰۶

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

کتاب زندگی خود را طراحی کنید با عنوان فرعی چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم، یکی از پرفروش ترین کتاب های سال ۲۰۱۶ میلادی در آمریکا است. موضوعات این کتاب بیشتر درمورد راهنمای شغلی، مهارت زندگی، خودشناسی، ابعاد طراحی و اجتماعی و تصمیم گیری است.

در قسمتی از متن پشت جلد کتاب زندگی خود را طراحی کنید آمده است:

این یک کتاب راهنمای شغلی و مهارت زندگی است و برای کسی که بخواهد زندگی و شغل مورد علاقه خود را بسازد، خواندن آن یک رویداد سرنوشت ساز محسوب می شود.

کتاب زندگی خود را طراحی کنید نوشته بیل بورنت و دیوید ایوانس، اساتید دانشگاه استنفورد آمریکا است که توسط رضا جمشیدی صفا ترجمه شده است. در این کتاب، قدم به قدم پیش می رویم تا نحوه ی برخورد صحیح با موضوعات زندگی و دغدغه های شغلی مان را یاد بگیریم؛ مسائلی که اکثر ما خواه ناخواه در زندگی خود با آن ها سر و کار داریم.

حُسن این کتاب در این است که لحن آن به هیچ وجه خشک و رسمی نیست، زیرا نویسنده سعی کرده نکات لازم را از طریق داستان های جذابی که درمورد زندگی افراد مختلف نقل می کند، به ما آموزش دهد و با استفاده از تفکر طراحانه و برخورد واقع گرایانه با مسائل، به ما کمک کند که زندگی دلخواه خود را طراحی کنیم!

زندگی خود را طراحی کنید به ما یاد می دهد که برای داشتن یک زندگی شاد و موفق لازم نیست حتماً تغییرات بزرگی در زندگی مان ایجاد کنیم؛ گاهی با یک تغییرِ نگرش و راه حل ساده، می توانیم زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم!

محتوای کتاب زندگی خود را طراحی کنید

همان طور که در عنوان کتاب خواندید، این اثر در مورد طراحی است. در مورد طراحی زندگی شخصی و شکل دادن به آن. در قسمتی از پیش گفتار این کتاب این متن آمده است:

به اطراف خود نگاه کنید. به دفتر کار و یا خانه، صندلی که روی آن نشسته اید، تبلت و یا تلفن هوشمندی که ممکن است در دست شما باشد، نگاه کنید. تمام چیزهایی که در پیرامون ماست توسط کسی طراحی شده است. و هر طراحی با یک مشکل آغاز شده که یک طراح یا یک تیم طراحی به دنبال حل آن بوده اند.

کتاب زندگی خود را طراحی کنید در ۱۱ فصل نوشته شده است:

از جایی که هستید شروع کنید

ساخت جهت یاب

راه یابی

رهایی از دام مشکلات

زندگی های متعدد خود را طراحی کنید

ساخت نمونه آزمایشی

چگونه بیکار می مانیم

شغل رویایی خود را طراحی کنید

انتخاب شادی

ایمنی شکست

ساخت یک تیم

اهمیتی ندارد چه کسی بوده اید و کجا هستید، برای زندگی خود چه کار کرده اید، چقدر جوان یا مسن هستید شما می توانید از همان تفکری استفاده کنید که شگفت انگیزترین تکنولوژی ها، محصولات و فضاها را به وجود آورد تا حرفه شغلی و زندگی خود را طراحی کنید زندگی که موفقیت آمیز و لذت بخش باشد، و دائماً در آن خلاقیت و بهره وری موجود است.

در این کتاب، بیل بورنت و دیوید ایوانس به ما می گویند که چگونه تفکر طراحانه می تواند به ما کمک کند تا زندگی ای بسازیم که هم معنادار و هم موفقیت آمیز باشد.

موضوع قابل توجه در مورد کتاب، این است که در ابتدا داستان هایی روایت می شود و بعد نکات مهم در قالب باکس های پیام به خواننده یادآوری می شود. باکس های پیامی که شامل باور غلط و راهکار برای تغییر نگرش می شوند.

این کتاب حداقل به شما یاد می دهد که چگونه در هر سن یا مرحله ای که هستید، یک زندگی خوب را برای خود طراحی کنید و بسازید.

قسمت هایی از متن کتاب زندگی خود را طراحی کنید

تغییر نگرش نسبت به سوال وقتی بزرگ شوید می خواهید چه کاره شوید؟ این گونه است: می خواهید به چه کسی و یا چه چیزی رشد پیدا کنید؟ زندگی تماما رشد و تغییر است. زندگی ایستا نیست. زندگی مقصد نیست. زندگی این نیست که یک بار برای همیشه به یک سوال پاسخ بدهیم و بعد بگوییم که آن تمام شده است. هیچ کس واقعا نمی داند که می خواهد چه باشد؛ حتا کسانی که تصمیم گرفته اند دکتر، وکیل و یا مهندس شوند؛ همه این ها تنها مقاصد مبهمی در مسیر زندگی است.

طراحی زندگی مسیری به سمت جلو است.

مشخصات کتاب
کتاب زندگی خود را طراحی کنید
نویسنده: بیل بورنت و دیوید ایوانس
ترجمه: رضا جمشیدی صفا

#معرفی کتاب زندگی خود را طراحی کنید #معرفی کتاب #معرفی چگونه زندگی خوب و شادی بسازیم #معرفی آثار بیل بورنت - دیوید ایوانس
می پسندم (۷) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «معرفی کتاب زندگی خود را طراحی کنید نوشته بیل بورنت - دیوید ایوانس»