معرفی کتاب یک عاشقانه ی آرام نوشته نادر ابراهیمی


معرفی کتاب یک عاشقانه ی آرام نوشته نادر ابراهیمی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۵

تعداد بازدید : ۳۴۶

نویسنده : مهسا نوروزی

کتاب یک عاشقانه آرام نوشته نویسنده خو ب کشورمون آقای نادر ابراهیمی هست که انتشارات روزبهان چاپش کرده.

داستان این کتاب همونطور که از اسمش مشخصه، عاشقان هست. داستان قبل از انقلاب سال ۵۷ در ایران جریان داره. گیلهمرد معلمی که فعالیت های سیاسی هم دارد در یکی از سفر های خود با همسرش عسل که آذری هست آشنا میشه و ازدواج می کنه.

در جریان داستان، مشکل ها و چالش های فراوانی مانند تبعید شدن گیله مرد، آزار سربازان حکومتی، مشکلات مالی و غیره بر سر راه این زوج ظاهر می شوند. ولی آن دو با کمک هم و هم دلی مردمی که دوستشان می دارند از پس همه مشکلات بر میان. چیزی که داستان رو قشنگ می کنه این هست که این زوج با وجود همه مشکلات زندگی، در کنار هم خوشبخت هستن و هر روز عشقشان به هم را به گونه ای متفاوت ابراز می کنن و تصمیم گرفتن که این عشق هیچ وقت دچار روزمرگی نشود.

دوستی یه روز بهم گفت که این کتاب رو زمانی باید خوند که عاشق شدی یا برای عاشق شدن آماده ای.

مطالعه این کتاب خوب رو پیشنهاد می کنم.

قسمت هایی از کتاب:

در ميان همه جانوران جهان، فقط انسان ها اعدام می شوند به وسيله انسان ها. ديگر هيچ جانوری اعدام نمی شود و نمی كند.
در گذشته ها به دنبال لحظه های ناب گشتن، آشكارا به معنای آن است كه آن لحظه ها، اينک وجود ندارند. يک بار، يک بار، و فقط يک بار می توان عاشق شد. عاشق زن، عاشق مرد، عاشق انديشه، عاشق وطن، عاشق خدا، عاشق عشق . ک بار، فقط يک بار. بار دوم ديگر خبری از جنس اصل نيست.
نگفتن همان دروغ گفتن است قدري كثيف تر .
حافظه براي عتيقه كردن عشق نيست برای زنده نگه داشتن عشق است.
حكومت خوبان، خوبان را مردود نمي كند. خانه نشين شدن خوبان، حمله ی قلبی حكومت است. در انقلاب فریاد می کشیم؛ به باورنکردنی ترین صورت ممکن و بلندترین صوت، فریاد می کشیم. خون بارِش. آنچه باید بشود می شود. شاید اینک نَفَسی به آسودگی. شاید. ترک عشق کنیم، بهتر از آن است که عشق را به یک مُشت یاد بی رنگ و بو تبدیل کنیم؛ یادهای بی صدایی که صدا را در ذهنِ فرسوده ی خویش- و نه در روح- به آن می افزاییم تا ریاکارانه باور کنیم که هنوز، فریادهای دوست داشتن را می شنویم.

یک عاشقانه آرام که اولین بار در سال ۷۴ منتشر شده است، با گذشت بیست سال، بیست و پنج بار تجدید چاپ شده است و پس از معرفی آن در برنامه پرمخاطب خندوانه استقبال از این کتاب افزایش یافت به شکلی که در طول زمان برگزاری مسابقه کتابخوانی برنامه خندوانه همواره جز آثار پرفروش کتابفروشی ها بود.

اطلاعات کتاب
کتاب یک عاشقانه ی آرام
نویسنده: نادر ابراهیمی
انتشارات: روزبهان
تعداد صفحات: ۲۳۹

لینک های دانلود:
- دانلود کتاب یک عاشقانه ی آرام از نادر ابراهیمی - 2.79 مگابایت
- دانلود کتاب صوتی یک عاشقانه ی آرام از نادر ابراهیمی - 44.5 مگابایت

#معرفی کتاب #معرفی کتاب یک عاشقانه ی آرام #معرفی کتاب نادر ابراهیمی #نادر ابراهیمی #دانلود کتاب یک عاشقانه ی آرام #کتاب صوتی #دانلود کتاب صوتی یک عاشقانه ی آرام

ارسال نظر برای «معرفی کتاب یک عاشقانه ی آرام نوشته نادر ابراهیمی»