کتاب داستان ‌های کلاسیک تصویر‌ دوریان ‌گری اثر اسکار وایلد


کتاب داستان ‌های کلاسیک تصویر‌ دوریان ‌گری اثر اسکار وایلد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۹

تعداد بازدید: ۱۰۷

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

اسکار وایلد، استعداد کم نظیرش در تحلیل دقیق وضع جامعه و نگارش نثری خیره کننده را در کتاب تصویر دوریان گری به رخ همگان کشیده است. داستان، به زندگی رویاگونه ی مرد جوانی می پردازد که روحش را با جوانی و زیبایی ابدی معاوضه می کند. این مرد خوشتیپ و جذاب، برای همیشه بدون تغییر-ستیزه جو، شهوت پرست، خودبین و بی اخلاق-خواهد ماند؛ در حالی که تصویری نقاشی شده از او با گذشت سال ها به شکل فزاینده ای زشت تر و ترسناک تر می شود. این اثر شگفت انگیز برای بیش از یک قرن است که مخاطبین را ترسانده، جذب کرده و به فکر فرو برده است. کتاب تصویر دوریان گری، مخاطب را با خود به اتاق های تصویرنگاری لندن، قله های زیبایی شناسی و اعماق زوال می برد و تنها داستانی ملودرام درباره ی فساد اخلاقی نیست، بلکه با ارائه ی تصاویری بسیار واضح از جزئیات زندگی قشر ثروتمند، داستانی حیرت آور از دنیای ذهنی اسکار وایلد و بیانیه ای قدرتمند در دفاع از جنبش «هنر برای هنر» است.

اسکار فینگل ا. فلاهرتی ویلز وایلد که به نام هنری اسکار وایلد معروف است، زاده ی ۱۶ اکتبر ۱۸۵۴ و درگذشته ی ۳۰ نوامبر ۱۹۰۰، شاعر، داستان نویس، نمایشنامه نویس و نویسنده ی ایرلندی داستان های کوتاه بود.اسکار وایلد در شهر دوبلین ایرلند متولد شد. پدرش سر ویلیام وایلد مردی فرهنگ دوست بود و به پیشه ی چشم پزشکی اشتغال داشت. او بعدها به مقام چشم پزشک مخصوص ملکه نیز نایل شد و یکی از عتیقه شناسان برجسته ی ایرلند بود.

قسمت هایی از کتاب تصویر دوریان گری

درون کالسکه با کلاه تا پیشانی پایین کشیده، دوریان گری، با بی تفاوتی به ننگ و پستی های آن شهر بزرگ نظر می افکند، و گاهی به گاه کلامی را که لرد هنری در خانه بزیل هال وارد به او گفته بود تکرار می کرد: «روح آدمی رو هیچ چیز جز حس های انسان شفا نمی ده؛ و حس های انسان رو هم چیزی جزروح آدمی شفا نمی ده.» آری، راز همین بود. و آن را چندین بار آزموده و بازهم می آزمود. تریاک خانه ها بودند که می شد درآن ها نسیان خرید، وحشت خانه ها بودند که درآن ها می شد یاد گناهان کهنه را با جنون معصیت های نو برانداخت.

همیشه مقدرات شومی در کمین کسی است که به حد کمال برسد؛ چه کمال زیبایی جسمی و چه کمال وسعت روحی.

تنها ملاحت گذشته در این است که گذشت و تمام شد. اما زن ها این را نمی فهمند. نمی توانند این را بر خود هموار کنند که وقتی پرده افتاد، پرده افتاده و نمایش تمام شده است.

  • قطع : وزیری

  • تعداد صفحات : 256 صفحه

  • نوع جلد : شومیز

  • نویسنده/نویسندگان : اسکار وایلد

  • مترجم : محسن سلیمانی

  • ناشر : افق

  • تعداد جلد : 1

  • موضوع : رمانهای خارجی

  • مناسب برای : بزرگسالان

#معرفی کتاب داستان ‌های کلاسیک تصویر‌ دوریان ‌گری اثر اسکار وایلد #دانلود کتاب داستان ‌های کلاسیک تصویر‌ دوریان ‌گری اثر اسکار وایلد #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب داستان ‌های کلاسیک تصویر‌ دوریان ‌گری اثر اسکار وایلد #نسخه الکترونیکی کتاب داستان ‌های کلاسیک تصویر‌ دوریان ‌گری اثر اسکار وایلد
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب داستان ‌های کلاسیک تصویر‌ دوریان ‌گری اثر اسکار وایلد»