کتاب مرگ کسب و کار من است اثر روبر مرل


کتاب مرگ کسب و کار من است اثر روبر مرل

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۹

تعداد بازدید: ۱۰۷

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

کتاب مرگ کسب و کار من است، رمانی نوشته ی روبر مرل است که نخستین بار در سال 1952 به انتشار رسید. داستان این رمان در سال 1913 و در زمان سیزده سالگی رودولف لانگ آغاز می شود. پدر و مادرش او را به شکلی افراطی تحت تعلیم آموزه های مسیحیت کاتولیک قرار می دهند که به هیچ وجه دلخواه و مطلوب رودولف نیست. پدر رودولف، که شخصیتی بی ثبات است و با پسرش رابطه ای خشک و نه چندان صمیمانه دارد، می خواهد که او یک کشیش شود. اما رودولف لانگ در پانزده سالگی به ارتش می پیوندد و پس از سال ها، به سِمت فرماندهی اردوگاه آشویتس در سال 1943 دست می یابد. آشویتس که در ابتدا اردوگاه کار اجباری است اما پس از مدتی به اردوگاهِ نیستی تبدیل می شود، جایی است که فرآیند آهسته ی ساخت «کارخانه ای برای مرگ» در آن به وقوع می پیوندد. لانگ خیلی سخت کار می کند تا به هدف خود برسد: کشتن هر چه بیشتر دشمنان و خلاص شدن از شر جسدها به بهترین شکل ممکن.

روبر مرْل، زاده ی 28 اوت ۱۹۰۸ و درگذشته ی ۲۸ مارس ۲۰۰۴، یک رمان نویس فرانسوی بود.او در تبسا در کشور الجزایر متولد شد و دوران کودکی را در این کشور گذارند و مدارج عالیه را در کشور فرانسه طی کرد و توانست در رشته ی ادبیات دکتری بگیرد. در زمان جنگ جهانی دوم توسط نیروی های آلمانی دستگیر شد و مدتی را در زندان گذراند. اولین اثر وی در سال ۱۳۴۹ با نام شنبه و یکشنبه در کنار دریا منتشر شد. مرل در ۲۸ مارس ۲۰۰۴ در منزل شخصیش در حومه ی پاریس بر اثر حمله ی قلبی درگذشت.

قسمت هایی از کتاب مرگ کسب و کار من است

هیتلر همیشه در توجیه هر جنایت دیگر می گفت: «فکرش راهم نکنید آقایان. این هم جزئی از اقدامات دولت است در جهت چهارمیخه کردن قدرت قانونی حکومت. وانگهی چه کسی دیده است کسی از پیروزمندان حساب پس بکشد؟» «نمی شد لاقل دور زن ها را خط کشید؟» «از قضا درست زن ها هستند که باید از میان برشان داشت. چطور می شود نژادی را برانداخت اگر قرار باشد ماده هاشان را حفظ کرد؟»

چه حماقتی! «افرادم رادوست دارم!» این هم از آن احساسات احمقانه شان است. من افرادم را دوست ندارم بلکه مواظبشانم. این دو تا با هم فرق دارند. از آن ها مواظبت می کنم چون افراد سواره نظامند و من هم افسر سواره نظامم و آلمان به سواره نظام احتیاج دارد. همین و بس!

یک بار، در فرصتی که پیش آمد، دادستان فریاد زد: «شما سه میلیون و نیم انسان را کشته اید!» من اجازه ی صحبت گرفتم و گفتم: «معذرت می خواهم، دو میلیون و نیم نفر بیشتر نبوده.» سر و صداهایی از همه جای تالار بلند شد و دادستان فریاد کشید که من باید از این همه وقاحت خجالت بکشم. در حالی که من جز تصحیح یک رقم نادرست، کاری نکرده بودم.

  • قطع : رقعی

  • تعداد صفحات : 464 صفحه

  • نوع جلد : شومیز

  • نویسنده/نویسندگان : روبر مرل

  • مترجم : احمد شاملو

  • ناشر : نگاه

  • تعداد جلد : 1

  • موضوع : داستان کوتاه خارجی

  • مناسب برای : تمامی گروه های سنی

#معرفی کتاب مرگ کسب و کار من است اثر روبر مرل #دانلود کتاب مرگ کسب و کار من است اثر روبر مرل #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب مرگ کسب و کار من است اثر روبر مرل #نسخه الکترونیکی کتاب مرگ کسب و کار من است اثر روبر مرل
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب مرگ کسب و کار من است اثر روبر مرل»