z

کتاب جرات داشته باش اثر فردريك فانژه نشر شمعدانی


کتاب جرات داشته باش اثر فردريك فانژه نشر شمعدانی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۹

تعداد بازدید : ۲۹

نویسنده : امیرمحمد جعفری

بسیاری از افرادی که اعتماد به نفس کافی نداشتند بعد از خواندن این اثر و عملی کردن راه حل های آن، اذعان داشتند که به خوبی توانستند اعتماد به نفسشان را دوباره به دست آورند. برخی دیگر اشاره کرده اند که با خواندن این کتاب، به مشکلاتشان در حوزه اعتماد به نفس پی برده اند. در مجموع می توان گفت دلایل موفقیت آثار فردریک فانژه، نثر روان، ساده و ارائه راه حل های عملی و کاربردی است. درست برخلاف سایر آثار روانشناسی که بیشتر به شرح و توضیح مشکلات می پردازند و راه حل و توصیه های مناسبی برای درمان ارائه نمی دهند. بسیاری از روانپزشکان و روان درمانگران خواندن آثار او را به بیمارانشان توصیه می کنند.

دراین کتاب ابتدا شرح داده شده که اعتماد به نفس چیست و کمبود آن چه عواقبی را به دنبال دارد. سپس به مشکلات ناشی از کمبود اعتماد به نفس اشاره شده، دورباطل شکست، اهمیت ندادن به خود، جرات نه گفتن و بیماری های ناشی از اعتماد به نفس و بیماری های مرتبط با اعتماد به نفس مفرط شرح داده است. در این کتاب یک تست روانشناسی وجود دارد که خوانندگان کتاب می توانند با آن میزان اعتماد به نفس خود را محک بزنند.

قسمت هایی از کتاب جرات داشته باش

سِلیا، 21 ساله و دانشجوی رشته حقوق است، او قبل از اولین جلسه درمانی نامه ای برایم نوشت که این خلاصه نامه است: «دچار کمبود اعتماد به نفس ام… خجالتی و مضطرب هستم… افکار اضطراب آوری دارم… می خواهم حتماً روان درمانی ام را شروع کنم.»

هنگامی که سِلیا به دیدنم آمد از او پرسیدم منظورت دقیقاً چیست که کمبود اعتماد به نفس داری؟ سِلیا پاسخ داد: «جرأت انجام برخی کارها را ندارم؛ برای مثال، صحبت کردن در جمع هایی که آن ها را اصلاً نمی شناسم یا شناخت کمی از آن ها دارم. همین مسئله مرا مضطرب می کند.»

درمانگر: متوجه شدم. آیا کمبود اعتماد به نفس در زمینه های دیگر هم شما را آزار می دهد؟

سِلیا: احساس می کنم که نمی توانم فعالیت جدیدی را شروع کنم. من برای پرداخت هزینه های تحصیلی ام به کار کوچکی احتیاج دارم. به من کار در رستوران پیشنهاد شد که البته نپذیرفتم، با اینکه از نظر مالی به آن احتیاج داشتم.

درمانگر: چرا نپذیرفتی؟

سِلیا: می ترسیدم در سفارش گرفتن و آوردن غذاها اشتباه کنم یا باقی مانده پول را درست برنگردانم.

درمانگر: فهمیدم. آیا ترس های دیگری هم برای شروع این کار داشتی؟

سِلیا: بله، می ترسیدم که مشتری ها یا کارمندهای دیگر مرا بد قضاوت کنند.

درمانگر: آیا تا به حال در زمینه های دیگر زندگی تان پیش آمده که کاری را درست انجام ندهید یا از سوی دیگران بد قضاوت شوید؟

سِلیا: آه بله دکتر، همیشه!

در ادامه کم کم متوجه شدم که سِلیا در تمام حوزه های زندگی اش، عملاً ترس های مشابهی داشته است. در دانشکده از رد شدن در امتحانات وحشت داشته در حالی که همیشه موفق بوده است. او حتی از دانشجویان دیگر هم می ترسید و فکر می کرد که آن ها او را بی اهمیت می دانند. به همین ترتیب هم وقتی پسر جوانی به دنبال جلب رضایت او بود، چنین احساسی داشت.»

  • قطع : رقعی

  • تعداد صفحات : 348 صفحه

  • نوع جلد : شومیز

  • نویسنده/نویسندگان : فردريك فانژه

  • مترجم : محيا احمدي پور

  • ناشر : شمعدانی

  • تعداد جلد : 1

  • موضوع : خودسازی

  • مناسب برای : بزرگسالان

#معرفی کتاب جرات داشته باش اثر فردريك فانژه نشر شمعدانی #دانلود کتاب جرات داشته باش اثر فردريك فانژه نشر شمعدانی #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب جرات داشته باش اثر فردريك فانژه نشر شمعدانی #نسخه الکترونیکی کتاب جرات داشته باش اثر فردريك فانژه نشر شمعدانی
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب جرات داشته باش اثر فردريك فانژه نشر شمعدانی»