کتاب کلبه ی عمو تام اثر هریت بیچر استو


کتاب کلبه ی عمو تام اثر هریت بیچر استو

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۵

تعداد بازدید: ۱۲۲

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

کلبه عمو تام (به انگلیسی: Uncle Tom's Cabin) کتابی است با موضوع ضد برده داری نوشتهٔ هریت بیچر استو نویسنده آمریکایی. کتاب در سال ۱۸۵۲ منتشر شد و تأثیر زیادی بر جنگ داخلی آمریکا، موضوع آمریکایی های آفریقایی تبار و برده داری در آمریکا گذاشت.[۱] این کتاب پرفروشترین کتاب داستان در قرن نوزدهم و دومین کتاب پرفروش بعد از انجیل (با کمک قانون لغو برده داری) بود و در چاپ اول ۳۰۰ هزار عدد از آن فقط در آمریکا فروش رفت. کلبه عمو تام درابتدا به صورت پاورقی در یکی از روزنامه ها چاپ شد و وقتی به صورت کتاب چاپ شد نه تنها در آمریکا بلکه در تمام کشورهای جهان نیز میلیون ها نسخه از آن به فروش رفت و تا سالها نمایش هایی بر اساس آن بر صحنه تئاترهای جهان اجرا شد. دیری نگذشت که در آمریکا خانم استو از یک سو به شخصیتی بسیار محبوب و از سوی دیگر به چهره ای بسیار منفور مبدل شد. حتی در گرماگرم جنگ داخلی آمریکا آبراهام لینکلن رئیس جمهور وقت آمریکا در ملاقاتی به او گفت: «پس شما همان خانم کوچکی هستید که باعث جنگی بزرگ (جنگ داخلی آمریکا) شد». به دلیل اینکه جنگ داخلی ۹ سال بعد از انتشار کتاب آغاز شد عده ای انتشار این رمان را جنجالی ترین حادثه در تاریخ رمان نویسی می دانند.

هریت بیچر استو (زاده ۱۸۱۱ - درگذشته ۱۸۹۶) از نامی ترین نویسندگان ادبیات پایداری سیاهان و از هواداران فعال لغو بردگی در ایالات متحده آمریکا به شمار می رود. هریت در خانواده ای مذهبی و تهی دست در روستای «لیچفیلد» ایالت کنتاکی آمریکا چشم به جهان گشود. پدرش مردی روحانی بود و هفت برادر و دو خواهر داشت. برادرانش همگی وارد خدمات مذهبی شدند و خواهر بزرگترش مدیر یک دبستان شد. وی نیز از ۱۳ سالگی در مدرسه خواهرش به تدریس پرداخت.

قسمت هایی از کتاب کلبه عمو تام

طولانی ترین راه باید نزدیک باشد - تاریک ترین شب به صبح خواهد پیوست.

قلب هیچ اشک برای ریختن ندارد. فقط خون می ریزد و در سکوت خونریزی می کند.

در این دنیا روح های مقدسی وجود دارد که غم و اندوه آنها همه برای دیگران شادی می یابد. امیدهای زمینی که با اشکهای بسیاری در گور گذاشته شده اند.

هر ذهنی که بتواند غم و اندوه واقعی داشته باشد، توانایی خوبی را دارد.

  • قطع : وزیری

  • تعداد صفحات : 344 صفحه

  • نوع جلد : شومیز

  • نویسنده/نویسندگان : هریت بیچر استو

  • مترجم : محسن سلیمانی

  • ناشر : افق

  • تعداد جلد : 1

  • موضوع : رمان خارجی

  • مناسب برای : تمامی گروه های سنی

#معرفی کتاب کلبه ی عمو تام اثر هریت بیچر استو #دانلود کتاب کلبه ی عمو تام اثر هریت بیچر استو #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب کلبه ی عمو تام اثر هریت بیچر استو #نسخه الکترونیکی کتاب کلبه ی عمو تام اثر هریت بیچر استو
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب کلبه ی عمو تام اثر هریت بیچر استو»