به مناسبت هفته دفاع مقدس مسابقه کتاب‌خوانی از کتاب «دختر شینا» در نطنز برگزار می‌شود


به مناسبت هفته دفاع مقدس مسابقه کتاب‌خوانی از کتاب «دختر شینا» در نطنز برگزار می‌شود

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲

تعداد بازدید: ۱۳۳۹

ثبت کننده: ترنم یار مهربان خاوران

به گزارش کمپ ایران به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ، علی مشربی امروز در جمع اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس فرصت بسیار ارزشمندی برای تبیین و تشریح اهداف این دفاع و بیان رشادت های وایثارگری های رزمندگان عزیز اسلام است.

وی افزود: یکی از راه های انتقال این مفاهیم بلند و با ارزش، انتقال مفاهیم از دریچه و منظومه هنر است چون زبان هنر یک زبان گویا و مورد پذیرش مخاطب است، حالمی تواند یک اثر خوشنویسی یا نقاشی باشد و یا بیان مفاهیم دفاع مقدس از طریق ساخت فیلم یا از طریق نمایش و تئاتر باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نطنز تصریح کرد: در سال های بعد از دفاع مقدس بخشی از خاطرات رزمندگان غیور اسلام توسط خودشان یا نویسندگان عزیز به زیور طبع آراسته شد و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت که اتفاق این حرکت فرهنگی همواره مدنظر مقام معظم رهبری بوده و خواهد بود.

وی عنوان کرد:به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس به همت مدیریت کانون فرهنگی امامزاده ایوب و جمیله خاتون (ع) روستای کمجان نطنز و با همکاری قرارگاه فرهنگی شهید سیاح طاهری با هدف ترویج فرهنگ کتاب خوانی و دانش افزایی مردم ، اقدام به برگزاری مسابقه کتاب خوانی از کتاب «دختر شینا» نموده است.

مشربی اضافه کرد: این کتاب، خاطرات قدم خیر محمدی، همسر سردار شهید حاج ستار ابراهیمی از زندگی یک دختر روستایی ست که در حال و هوای روزهای جنگ می گذرد و به رغم تعلق به ادبیات پایداری و جنگ، اثری است که عین زندگی را با تمام سختی ها وخوشی هایش، روایت می کند.

وی گفت: علاقه مندان برای تهیه کتاب و شرکت در مسابقه مذکور به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نطنز یا کانون فرهنگی هنری امامزاده ایوب کمجان مراجعه و پاسخنامه های تکمیل شده را تا تاریخ اول آبان ماه تحویل اداره یا کانون بدهند.

#برگزاری مسابقه کتاب خوانی #فرهنگ کتاب خوانی و دانش افزایی مرد #مسابقات کتابخوانی
می پسندم (۴) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «به مناسبت هفته دفاع مقدس مسابقه کتاب‌خوانی از کتاب «دختر شینا» در نطنز برگزار می‌شود»