کتاب رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر نشر ثالث


کتاب رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر نشر ثالث

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۶

تعداد بازدید: ۱۰۷

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

کتاب رومئو و ژولیت، نمایشنامه ای تراژیک و عاشقانه نوشته ی ویلیام شکسپیر است که در سال 1597 نگاشته شد. شکسپیر در این نمایشنامه ی جاودان، جهانی سرشار از خشونت و تضاد میان نسل ها را خلق می کند که در آن، دو نوجوان اسیر عشقی جان سوز شده اند. خانوده های رومئو و ژولیت، نه تنها با این عشق مخالفند بلکه در نبردی خونین با هم هستند و هر یک تلاش می کنند تا عضوی از خانواده ی دیگر را در خیابان های ورونا به قتل برسانند. هر بار که یکی از اعضای این دو خانواده در نبردی میان آن ها کشته می شود، خویشاوندانش به هر طریقی سعی می کنند انتقام خون او را از قاتل بگیرند. به خاطر این دشمنی، اگر خانواده ی رومئو او را با ژولیت ببیند، بی تردید او را خواهند کشت. زمانی که رومئو به تبعید فرستاده می شود، به نظر می رسد تنها راهی که جولیت می تواند از مجبور شدن به ازدواج با شخصی دیگر اجتناب کند، پایان دادن به زندگی خود است. انگار در دنیای خشونت آمیز و خونین این نمایشنامه ی ماندگار، عاشقان تنها می توانند پس از مرگ به یکدیگر برسند.

ویلیام شکسپیر، زاده ی سال 1564 و درگذشته ی سال 1616 میلادی، شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی بود. بسیاری او را بزرگترین نویسنده در زبان انگلیسی دانسته اند.شکسپیر در 26 آوریل 1564 در شهر استراتفورد در انگلستان غسل تعمید داده شد. شهرت او به عنوان شاعر، نویسنده، بازیگر و نمایشنامه نویس منحصر به فرد است و برخی او را بزرگترین نمایشنامه نویس تاریخ می دانند. با این حال، بسیاری از حقایق زندگی او مبهم است. پدرش از صاحب منصبان دیوانی بود که گویا بعدها با مشکلات مالی مواجه شد.

قسمت هایی از کتاب رومئو و ژولیت

دو دودمان، همسنگ در جلال / در ورونای زیبا، که در آن می گستریم صحنه خود را / کین خواهی قدیم را با ستیزه تازه کشانند، / جایی که خون عام، دستان عام را آلوده می کند. / تقدیر این چنین رقم خورده است، تا از میان کین توزان، / دو دلداده با ستارگان قران،دیده بر حیات گشایند، / و رخداد شوم رقت بار / همراه مرگشان، نزاع نیاکان را به خاک سپارد.

عشق، جسارتی به انسان می بخشد که ناممکن ها را ممکن می سازد.

به ماه قسم نخور، چرا که پیوسته در تغییر است. بدین صورت، عشقت نیز تغییر خواهد کرد.

  • قطع : رقعی

  • تعداد صفحات : 192 صفحه

  • نوع جلد : شومیز

  • نویسنده/نویسندگان : ویلیام شکسپیر

  • ناشر : ثالث

  • موضوع : نمایشنامه

#معرفی کتاب رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر نشر ثالث #دانلود کتاب رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر نشر ثالث #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر نشر ثالث #نسخه الکترونیکی کتاب رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر نشر ثالث
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر نشر ثالث»