کتاب راهنمای مردن با گیاهان دارویی اثر عطیه عطارزاده نشر چشمه


کتاب راهنمای مردن با گیاهان دارویی اثر عطیه عطارزاده نشر چشمه

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۷

تعداد بازدید: ۱۱۷

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

کتاب «راهنمای مردن با گیاهان دارویی» نوشته عطیه عطارزاده، روایت دختر جوانی است که در کودکی در اثر برخورد یک گیاه سمی با چشمانش بینایی خود را از دست داده است. او که حالا هفده سال دارد تنها با استفاده از بوها و صداها و ادراک مخصوص نابینایان، دنیای پیرامونش را ترسیم می کند. او در خانه به مادرش در کار بسته بندی و ترکیب گیاهان دارویی کمک می کند، منزوی است و دنیایش به چهار دیواری خانه محدود می شود همه چیز برایش در ساختار و وجوه گوناگون این گیاهان و البته رابطه با مادرش خلاصه شده، تا این که روزی برای یک مراسم خانوادگی از خانه پا بیرون می گذارد و باز که می گردد خیلی چیزها درونش عوض شده است. داستان از زبان او روایت می شود. کتاب دارای جملات و تعاریف مختلف از منظر روانشناسی و فلسفی ست که همین امر دلیلی برای تفکر و تعمق بیشتر در این کتاب خواهد بود. نشر چشمه آن را در گروه کتاب های ساختارگرا، جریان گریز و ضدژانر قرار داده است.

عطیه عطارزاده شاعر و مستندساز و البته نویسنده در سال ۱۳۶۳ در تهران بدنیا آمد.مهر/ رمان «راهنمای مردن با گیاهان دارویی» اثر عطیه عطارزاده از متفاوت ترین آثار داستانی روزهای اخیر بازار کتاب است که برای نخستین بار در سال گذشته منتشر شد.یش تر مجموعه شعر «اسب را در نیمه ی دیگرت برمان» و به عنوان برگزیده جایزه شعر خبرنگاران در سال ۱۳۹۵ معرفی شد.

قسمت هایی از کتاب راهنمای مردن با گیاهان دارویی

مادر می گوید خیال بزرگ ترین موهبت هر انسانی است. آن بیرون آدم ها عاشق می شوند، اما عشق شان می گذارد می رود. ثروتمند می شوند اما ثروت شان یک شبه به باد می رود. آدم ها یکدیگر را به توهم ساختن جهانی بهتر می کشند، اما جهان به هیچ وجه بهتر نمی شود. در جهان خیال اما می توان صاحب ابدی همه چیز شد. می توان هر چیزی را به دلخواه ساخت. در جهان خیال هر انتخاب امکانی دیگر را منتفی نمی کند. اینجا جهان بدون مرز و دود و خون و تلخی است. می توان همه چیز را یک جا داشت.

  • قطع : رقعی

  • تعداد صفحات : 117 صفحه

  • نوع جلد : شومیز

  • نویسنده/نویسندگان : عطیه عطارزاده

  • ناشر : نشر چشمه

  • تعداد جلد : 1

  • موضوع : رمان پارسی

  • مناسب برای : بزرگسالان

#معرفی کتاب راهنمای مردن با گیاهان دارویی اثر عطیه عطارزاده نشر چشمه #دانلود کتاب راهنمای مردن با گیاهان دارویی اثر عطیه عطارزاده نشر چشمه #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب راهنمای مردن با گیاهان دارویی اثر عطیه عطارزاده نشر چشمه #نسخه الکترونیکی کتاب راهنمای مردن با گیاهان دارویی اثر عطیه عطارزاده نشر چشمه
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب راهنمای مردن با گیاهان دارویی اثر عطیه عطارزاده نشر چشمه»