کتاب شب های روشن اثر فئودور داستایوفسکی نشر یوشیتا


کتاب شب های روشن اثر فئودور داستایوفسکی نشر یوشیتا

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۲۶

تعداد بازدید: ۱۳۲

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

کتاب شب های روشن با عنوان اصلی Belye Nochi یک داستان عاشقانه از خاطرات یک رویاپرداز است. داستان این رمان کوتاه هم مانند بیشتر داستان های داستایفسکی از زندگی خود او مایه گرفته است. داستانی که اگر زندگی نامه داستایفسکی را خوانده باشید، می دانید به نحوی زندگی اش کرده است.

عنوان کتاب به یک پدیده فیزیکی اشاره دارد. در تابستان، در نواحی شمالی کره زمین نزدیک به قطب شمال، به علت زیادی عرض جغرافیایی شب تا صبح هوا مثل آغاز غروب روشن است.

خلاصه کتاب شب های روشن

سروش حبیبی – مترجم کتاب – می نویسد: شب های روشن دو فریاد اشتیاق است که طی چند شب در هم بافته شده است. پژواک ناله ی دو جان مهرجوست که در کنار هم روی نیمکتی به ناله درآمده اند و راهی به سوی هم می جویند و درِ گشوده ی بهشت خدا را به خود نزدیک تر می یابند.

داستان کتاب شب های روشن در مورد جوان رویاپردازی است که تنهایی را به خوبی درک می کند. کسی که سال هاست تنها زندگی می کند و مانند دیگر شخصیت های اصلی داستایفسکی با مردم عادی متفاوت است. این جوان ۲۶ ساله مدام تنهایی خود را با شهر پترزبورگ تقسیم می کند. با دیوارها و در و پنجره های شهر در دل می کند و ادعا دارد بهتر از هرکسی آنان را می فهمد.

شخصیت اصلی رمان، یک روز وقتی با دلی خوش آواز می خواند و به سمت خانه می رفت، متوجه چیزی می شود: «زنی کنار راهم ایستاده، به جان پناه آبراه تکیه داده بود. بر طارمیِ جان پناه آرنج نهاده بود و پیدا بود که به آب تیره خیره شده است. کلاه زردرنگ بسیار قشنگی بر سر داشت با روسریِ توری سیاه دلفریبی روی آن.» در ادامه متوجه می شود که زن در حال گریه کردن است و به هیچ وجه متوجه حضور او نیست. جوان ناخودآگاه به سمت دختر کشیده می شود و طی یک اتفاق با او آشنا می شود. آن ها برای روز بعد قرار ملاقات می گذارند، داستان زندگی خود را برای همدیگر تعریف می کنند و…

  • کتاب شب های روشن
  • نویسنده: فیودور داستایفسکی
  • ترجمه: سروش حبیبی
  • انتشارات: ماهی
  • تعداد صفحات: ۱۱۲
#معرفی کتاب شب های روشن اثر فئودور داستایوفسکی نشر یوشیتا #دانلود کتاب شب های روشن اثر فئودور داستایوفسکی نشر یوشیتا #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب شب های روشن اثر فئودور داستایوفسکی نشر یوشیتا #نسخه الکترونیکی کتاب شب های روشن اثر فئودور داستایوفسکی نشر یوشیتا
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب شب های روشن اثر فئودور داستایوفسکی نشر یوشیتا»