کتاب پنج قدم فاصله اثر ریچل لیپینکات نشر میلکان


کتاب پنج قدم فاصله اثر ریچل لیپینکات نشر میلکان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۲۶

تعداد بازدید: ۱۱۵

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

آیا تاکنون به نفس بعدی تان فکر کرده اید؟ به راحتی دسترسی به آن بدون درد و نیاز به هیچ وسیله ای کمکی دیگر چطور؟ در هر دو تا سه هزار تولد، یک نوزاد به بیماری ای به نام فیروز کیستیک مبتلا است که سال ها و شاید تا آخر عمرش باید نگران نفس هایش و البته مجموعه ای از علائم دیگر باشد.

درباره کتاب پنج قدم فاصله

شناخت و بررسی بیماری فیبروز کیستیک ایده اصلی کتاب است که از طریق داستان استلا و ویل به مخاطب منتقل می شود. فیبروز کیستیک نوعی بیماری ناشی از اختلال و بیماری های ژنتیکی است. در این اختلال، ترشحات ریه، لوزالمعده، کبد، روده و دستگاه تناسلی غلیظ و چسبنده می شود. این بیماری دستگاه تنفسی را تحت تأثیر قرار می دهد و با علائمی مانند سرفه با خلط گلو و عفونت ریه ها همراه است.

استلا، ویل و پو سه بیمار فیبروز کیستیک هستند. آنها در بیمارستان سینت گریس بستری هستند. هر سه در آستانه ۱۸سالگی قرار دارند و با وجود بیماری مشترک، دیدگاه های متفاوتی درباره ادامه زندگی و نحوه برخوردشان با بیماری دارند.

نکته جالب توجه آن است که پس از آمدن ویل به بیمارستان و آشنایی اش دو بیمار دیگر، قرار است حسابی نگرش هایشان تغییر کند. به جز چند اتفاق کوتاه، باقی ماجراها در بیمارستان رخ می دهد. همین موضوع به ما درک بیشتری درباره این بیماری و رنج های مبتلایانش می دهد.

جدال بین مرگ و زندگی و تلاش برای بیشتر زندگی کردن، با وجود تمام محدودیت ها، حس جاری در این کتاب است و هر لحظه این سؤال را در ذهن مخاطب ایجاد می کند که چقدر از لحظه هایی استفاده می کنیم که خالی از دغدغه هایی مثل راحت نفس کشیدن و محدودیت های آزاردهنده جسمی است؟

افراد مبتلا به فیبروز کیستیک همواره باید فاصله ۶قدمی از یکدیگر را رعایت کنند. این مسئله ناراحت کننده ترین قسمت ماجراست که محدودیت های عشق استلا و ویل را ایجاد می کند. استلا فاصله را بین خود و ویل به پنج قدم کاهش می دهد؛ به همین دلیل، اسم این کتاب پنج قدم فاصله است.

  • عنوان: پنج قدم فاصله
  • نویسنده: ریچل لیپینکات
  • مترجم: فاطمه صبحی
  • انتشارات: میلکان
  • تعداد صفحات: ۲۱۷
#معرفی کتاب پنج قدم فاصله اثر ریچل لیپینکات نشر میلکان #دانلود کتاب پنج قدم فاصله اثر ریچل لیپینکات نشر میلکان #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب پنج قدم فاصله اثر ریچل لیپینکات نشر میلکان #نسخه الکترونیکی کتاب پنج قدم فاصله اثر ریچل لیپینکات نشر میلکان
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب پنج قدم فاصله اثر ریچل لیپینکات نشر میلکان»