کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی نشر نیک فرجام


کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی نشر نیک فرجام

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۲۶

تعداد بازدید: ۱۲۹

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

کتاب هنر شفاف اندیشیدن با عنوان اصلی The art of thinking clearly کتابی در زمینه تصمیم گیری، شناخت و اشتباه ها از جنبه های روان شناسی اثر رولف دوبلی است.

رولف دوبلی، نویسنده، رمان نویس و کارآفرین سویسی است و فارغ التحصیل ام بی اِی و دکترای فلسفه ی اقتصاد از دانشگاه سنت گالن سویس است. رولف دوبلی به خاطر نوشتن کتاب هنر شفاف اندیشیدن بسیار معروف شد و کتابش به سرعت در صدر جدول کتاب های پرفروش آلمان قرار گرفت و به زبان های متعددی ترجمه شد.

محتوای کتاب هنر شفاف اندیشدن

این کتاب شامل مواردی است که تحت عنوان خطاهای ذهنی شناخته می شود. در واقع ما در طول فرآیندهای مختلف ذهنی از جمله تصمیم گرفتن، انتخاب کردن و… دچار خطاهایی می شویم که بعضا حتی چیزی از آن ها نمی دانیم.

درباره کتاب هنر شفاف اندیشیدن

همه ما در طول روز همواره در حال تصمیم گیری، فکر کردن، انتخاب کردن، مقایسه کردن و… هستیم. یعنی کارهایی که توسط ذهن انجام می شود. اما آیا واقعا این کار را درست انجام می دهیم؟ آیا همیشه تصمیمات درستی می گیریم؟ آیا همیشه بهترین گزینه را انتخاب می کنیم و در مقایسه دچار خطا نمی شویم؟ این کتاب راهنمایی است که در تلاش دارد در این موارد، به ما کمک کند و در واقع دید شفاف تری به ما بدهد.

امکان نداره که شما کتاب هنر شفاف اندیشیدن را بخوانید و بعد از آن نحوه فکر کردنتان تغییر نکند. و یا مثلا در تصمیم گیری تان تفاوتی ایجاد نشود و یا به طور کلی تغییری در نحوه فکر کردن شما حاصل نشود. اگر بعد از خواندن کتاب دقیقا مانند قبل از خواندن کتاب فکر می کنید، بدون شک چیزی در این بین درست نیست. شاید لازم است دوباره کتاب را بخوانید.

شاید بد نباشد به این نکته هم اشاره کنیم که: نباید از کتاب هنر شفاف اندیشیدن انتظار معجزه داشته باشید. فکر نکنید که بعد از خواندن همین یک کتاب تفکر شما به کلی دگرگون می شود. چه بسا همین نحوه فکر کردن هم خودش یک خطای ذهنی باشد!

  • عنوان: هنر شفاف اندیشیدن
  • نویسنده: رولف دوبلی
  • ترجمه: عادل فردوسی پور – بهزاد توکلی – علی شهروز
  • انتشارات: چشمه
  • تعداد صفحات: ۳۲۵
#معرفی کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی نشر نیک فرجام #دانلود کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی نشر نیک فرجام #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی نشر نیک فرجام #نسخه الکترونیکی کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی نشر نیک فرجام
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی نشر نیک فرجام»