کتاب قلعه حیوانات اثر جورج اورول نشر سبو


کتاب قلعه حیوانات اثر جورج اورول نشر سبو

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۹/۲۴

تعداد بازدید: ۱۳۹

ثبت کننده: امیرمحمد جعفری

رمان مزرعه حیوانات با عنوان اصلی Animal Farm اثر به یادماندنی از جورج اورول است که به شکل خاص بر مبنای انقلاب روسیه در سال ۱۹۱۷ نوشته شده است. براساس این کتاب، یک فیلم انیمیشن بریتانیایی در سال ۱۹۵۴ میلادی به کارگردانی John Halas و Joy Batchelor ساخته شده است.

جورج اورول نام مستعار اریک آرتور بلر است. نویسنده ای که دو کتابش (قلعه حیوانات و ۱۹۸۴) با هم، از دو کتاب از هر نویسنده قرن بیستمی ای بیشتر فروش داشته است.

خلاصه رمان مزرعه حیوانات

داستان با خواب میجر پیر شروع می شود. خوابی که در آن همه حیوانات بدون سلطه و تسلط و زورگویی انسان ها، به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی می کنند. بعد از آن در یک گردهمایی میجر به حیوانات دیگر می گوید که آنها باید برای رسیدن به چنین بهشتی کار کنند و زحمت بکشند. حیوانات با شوق شدید از رویای میجر استقبال می کنند اما میجر سه شب بعد از این گردهمایی می میرد.

بعد از مرگ میجر، سه خوک جوان به نام های اسنوبال، ناپلئون، و اسکویلر، اصول اساسی میجر را در قالب فلسفه «حیوان دوستی» معرفی می کنند. این قوانین عبارتند از:

همه آنها که روی دوپا راه می روند دشمن هستند.

همه آنها که چهارپا یا بالدار هستند، دوستند.

هیچ حیوانی حق پوشیدن لباس را ندارد.

هیچ حیوانی حق خوابیدن در تخت را ندارد.

هیچ حیوانی حق نوشیدن الکل را ندارد.

هیچ حیوانی حق کشتن حیوان دیگری را ندارد.

همه حیوانات با هم برابرند.

#معرفی کتاب قلعه حیوانات اثر جورج اورول نشر سبو #دانلود کتاب قلعه حیوانات اثر جورج اورول نشر سبو #معرفی کتاب #فایل صوتی کتاب قلعه حیوانات اثر جورج اورول نشر سبو #نسخه الکترونیکی کتاب قلعه حیوانات اثر جورج اورول نشر سبو
می پسندم (۰) نمی پسندم (۰)

ارسال نظر برای «کتاب قلعه حیوانات اثر جورج اورول نشر سبو»