به بهانه مسیح


به بهانه مسیح

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۱۳

تعداد بازدید: ۴۰۴

ثبت کننده: علی قاسمی

به بهانه مسیح؛ پدیدآور: سعید زاهدی؛ ناشر: عابد؛ تعداد صفحات: 176

«مسیحیان صهیونیست می گویند حمایت از اسرائیل وظیفه ایست که خدا به آن ها واگذار کرده است. وظیفه ای که نتیجۀ خوب انجام دادنش، وقوع جنگ آرماگدون و بازگشت مسیح است.»

به درستی تفاوت دین یهود با اندیشۀ صهیونیست در چیست؟ اندیشۀ تشکیل دولت مستقل یهودیان و تأسیس اسرائیل در چه زمان و توسط چه اشخاصی شکل گرفت؟ هدف تشکیل حکومت صهیونیستی و ایجاد قلمرو نیل تا فرات چیست؟ برای درک درست و شفاف تری از آن چه که امروز صهیونیست مسیحی نامیده می شود، باید به واکاوی تاریخ مسیحیت جدید و دین یهود پرداخت. همین طور لازم است جریان های سیاسی اقتصادی حاکم بر جهان بررسی شود تا پرده از اسرار نهان آن برداشته شده و اثرگزاری آن بر معادلات بزرگ جهانی آشکار گردد.

کتاب "به بهانۀ مسیح" با ارائۀ گزارشات و تاریخچه ای از اندیشۀ صهیونیسم مسیحی، ریشه های تاریخی و دینی آن را که ابعاد گوناگون و نمودهای مختلفی دارد، معرفی می کند. از ابتدای شکل گیری این جریان، که هواداری از صهیون فقط گرایشی مذهبی بوده تا زمانی که هواداری از آن به ایده ای اجتماعی تبدیل شد و امروز که دیگر هواداری از صهیون نه فقط ایده ای دینی و اجتماعی که دیدگاهی سیاسی است و نتایج مهمی هم در بر دارد. آن چه که پشت پردۀ صهیونیسم می گذرد، نقش افراد خاصی نظیر تئودور هرتصل، روچیلد و ... و همین طور تاریخچۀ مختصرِ شکل گیریِ جریان مسیحیت صهیونیستی و قدرت گرفتن صهیونیسم جهانی را می توان در این کتاب مرور کرد.

#به بهانه مسیح #علوم سیاسی #صهیونیسم مسیحی
می پسندم (۲) نمی پسندم (۰)

نظرات کاربران

عالی
۰۰

ارسال نظر برای «به بهانه مسیح»