معرفی کتاب افق نوشته پاتریک مودیانو


معرفی کتاب افق نوشته پاتریک مودیانو

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۴

تعداد بازدید : ۱۴۳

نویسنده : رضاخادمی قشلاق

در خیابان دفن باخ جلو می رفت. رگبار شروع شد، رگباری تابستانی که با راه رفتن او و پناه گرفتنش زیر درخت ها، کم و کمتر می شد. مدت ها فکر کرده بود مارگارت مرده. دلیلی وجود ندارد، نه، دلیلی وجود ندارد. حتا در سال تولد هر دوِ ما، وقتی این شهر از بالا شبیه تل آوار بود، یاس ها ته باغ ها و بین ویرانه ها گل می دادند.

درباره نویسنده

مودیانو از مادری بلژیکی و پدری یهودی اهل ایتالیا در سال ۱۹۴۵ به دنیا آمده است وی از چهره های نوجوی ادبیات مدرن فرانسه شناخته می شود که آثارش هم تحسین منتقدان ادبی را برانگیخته و هم خوانندگان فراوان دارد. مودیانو از نویسندگان پرکار به شمار می رود و برخی از کارهای او به فیلم نیز برگشته است. جایزه بزرگ آکادمی فرانسه برای ادبیات در سال ۱۹۷۲ نصیب وی شد. در سال ۱۹۷۸ جایزه معتبر فرانسوی گنکور را برای رمان خیابان بوتیک های تاریک دریافت کرد. در سال های اخیر رمان های «میدان اتوال»، «در کافه جوانی گمشده» و «افق» از این نویسنده منتشر شده است. پاتریک مودیانو در ایران نیز کمابیش شناخته شده است و چندین عنوان از آثار او به فارسی ترجمه شده است. در سال ۲۰۱۰ برنده جایزه دل دوکای انستیتوی فرانسه را برای یک عمر تلاش حرفه ای خود شد. همچنین مودیانو در سال ۲۰۱۲ نیز موفق به کسب جایزه دولتی اتریش برای ادبیات اروپا شد. مودیانو در روز پنج شنبه ۹ اکتبر ۲۰۱۴ راس ساعت ۱۳ به وقت محلی از سوی آکادمی نوبل به عنوان برنده جایزه نوبل ادبیات اعلام شد.

مشخصات کتاب

کتاب افق

نویسنده : پاتریک مودیانو

مترجم : حسین سلیمانی نژاد

انتشارات چشمه

۱۵۲ صفحه

978-964-362-853-6

#معرفی کتاب #معرفی کتاب افق #معرفی آثار پاتریک مودیانو #درباره کتاب افق نوشته پاتریک مودیانو #درمورد کتاب افق نوشته پاتریک مودیانو #انتشارات چشمه #معرفی کتاب افق نوشته پاتریک مودیانو ترجمه حسین سلیمانی‌نژاد #معرفی آثار ترجمه شده حسین سلیمانی‌نژاد #انتشارات چشمه

ارسال نظر برای «معرفی کتاب افق نوشته پاتریک مودیانو »