کتاب چهل تکه اثر جمال الدین اکرمی


کتاب چهل تکه اثر جمال الدین اکرمی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۶

تعداد بازدید : ۸۱

نویسنده : sadegh

کتاب «چهل تکه» داستان دختری است به نام ریحانه که بدهکاری های پدرش آرامش او و خانواده را به هم زده است. طلبکاران هر بار اطلاعیه ای روی در خانه می چسبانند و در صدد دستگیری پدر فراری ریحانه اند.

ریحانه که پیوسته از برادر بزرگش صمد کتک می خورد، گله هایش را به مادربزرگ می گوید و دل به دلداری ها و قصه های شبانه او می سپارد. مادربزرگ از پیکر فلکی هفت خواهران با ریحانه حرف می زند و ریحانه را به دنیای قصه هایش می برد. سرانجام ریحانه و خانواده اش ناچار می شوند به خاطر مزاحمت های طلبکاران پدر، مادربزرگ را تنها رها کنند و همگی سوار بر کامیون به پایتخت مهاجرت کنند. چهل تکه مادربزرگ تنها رشته پیوند ریحانه با مادربزرگ است.

دوستی ریحانه با مهری، همکلاسی تنهایی که بچه طلاق است و زندگی مرفهی دارد، او را با اختلاف طبقاتی و دنیای تازه ای آشنا می کند که برایش دلبستگی ها و پرسش های زیادی در بر دارد. مقاومت سرسختانه ریحانه در برابر کودک آزاری های برادرش، که کبوترباز است، سفر مهری به شهری دیگر، و دیدار آخر ریحانه با مادربزرگ، که درآستانه مرگ بی خبر برای دیدن ریحانه خودش را به پایتخت رسانده، ادامه رویدادهای کتاب «چهل تکه» است.

کتاب «چهل تکه» تقدیرنامه و معرفی ویژه دست نوشته ها را از شورای کتاب کودک دریافت کرده و به زبان ترکی در کشور ترکیه ترجمه شده است

مشخصات کتاب:

چهل تکه

نویسنده: جمال الدین اکرمی

ناشر: انتشارات پیدایش

شابک : ۹۷۸۲۰۰۰۴۰۰۱۶۵

#معرفی کتاب #معرفی کتاب چهل تکه #معرفی آثار جمال الدین اکرمی #کتاب «چهل تکه» تقدیرنامه و معرفی ویژه دست نوشته‌ها از شورای کتاب کودک #انتشارات پیدایش

ارسال نظر برای «کتاب چهل تکه اثر جمال الدین اکرمی»